Aby měla Natálka radost z koupání

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

polohovací rehabilitační lehátko do vany i mimo ni

Obrázek daru
Lenka  Koubková
Patron příběhu

Lenka Koubková

pracovnice Ranné péče

Komentář patrona

S rodinou dlouhodobě spolupracuji a za Natálkou pravidelně dojíždím domů. Její příchod na svět byl velmi komplikovaný a o život bojovala i její maminka. Motorické dovednosti dnes tříleté Natálky jsou vinou chybně vedeného porodu trvale velice zasaženy. Navíc vloni podstoupila operaci, kdy ji byl zaveden PEG (perkutánní endoskopická gastrostomie). Do té doby bylo každé jídlo pro Natálku utrpením. Ke svému vývoji dál potřebuje celou řadu zdravotních pomůcek. Jednou z nich je polohovatelné lehátko do vany. Dá se použít i mimo ni. Třeba jako sedátko nebo lehátko na zahradě nebo při cestování. Holčičce by velmi zkvalitnilo život. Rodina se kolem Natálky semknula. Zahrnuje ji láskou a péčí s obdivuhodnou pokorou. Prosím podpořme společně Natálku, aby pro ní bylo koupání pohodlnější, veselejší a mohla si ve vaně i trochu zadovádět. Natálka vodu totiž miluje!

Společně jsme vybrali
celou částku 16,189 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Natálky

Natálka je naše vysněné třetí dítě. V těhotenství jsem se cítila skvěle a nic nenapovídalo tomu, co nás potká. Při porodu lékaři pochybili. Nevšimli si špatné rotace hlavičky a dvakrát omotané pupeční šnůry kolem Natálčina krčku. Přidusila se a s bezvědomím šel ruku v ruce nedostatek kyslíku v krvi a útlum nervových funkcí. Místo zdravého miminka jsem si z porodnice přivezla holčičku, která ani dnes ve svých třech letech neleze, nesedí, nechodí, nemluví. Odmítá jíst pusinkou, krmit se musí zavedeným pegem. Velmi se ji věnujeme, každý den cvičíme Vojtovu metodu a i další rehabilitační cviky. Natálka je navzdory všemu veselá holčička, která má ráda vodu a ráda se projíždí ve speciálním kočárku. Zdravotní pomůcky jí ulehčují život a přispívají k tomu, aby se po malých krůčcích vyvíjela.

Velmi by jí pomohlo polohovací lehátko do vany. Pojišťovna na ně od loňského roku bohužel nepřispívá. Pomozte nám prosím s lehátkem pro Natálku. Koupání je totiž jednou z jejich velkých radostí, které si umí užít.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě