Aby měli bráškové pořádné postele

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětské postele pro 3 kluky; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Nela Koubková
Patron příběhu

Nela Koubková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminku chlapců znám více než 15 let, jsme kamarádky. Maminka je na vše takřka sama, má tři kluky a nejstarší Martínek je handicapovaný – má hydrocefalus, nádor na mozkovém kmeni a středně těžkou mentální retardaci. Maminka i babička, která je v důchodu a u které rodina bydlí, si přivydělávají prací z domu, náklady na provoz domácnosti, cestu do školy a vše s tím spojené jsou však veliké. Finance tak stále stačí jen na vyžití a zaopatření dětí. Kluci by nyní potřebovali novou postel. Stávající palandu mají darovanou. Celkově se dá říct, že jejich pokojík vlastně vůbec nevypadá jako dětský pokoj, je to spíš místnost poskládaná z toho, co dostali nebo co už vlastní spousty let. Rodina si zaslouží naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,065 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Životní příběh maminky a jejích tří synů

Martínek, Marek a Vašík jsou bráškové, kteří mě jako velcí kluci ochraňují. Společně bydlíme s babičkou, která mi pomáhá nejen v domácnosti, ale snaží se mi ulevit i finančně. Celý babičky důchod jde například na splácení dluhů, za které je zodpovědný můj bývalý manžel. Ten s námi nežije, v současné době je ve výkonu trestu za neplacení alimentů. O své děti se nezajímá. I když si obě přivyděláváme prací z domova, náklady na chod domácnosti a péči o 3 děti jsou velké.

Nejstarší syn Martínek je bohužel postižený. Má diagnostikovaný hydrocefalus (hromadění mozkomíšního moku v mozku), ve třech letech se u něj objevil neoperovatelný nádor na mozkovém kmeni. Pravidelně spolu jezdíme na kontroly, kde lékaři monitorují, zda se nádor nezvětšuje. Kromě pravidelných návštěv neurologa je Martínek ještě v péči psychiatra. Martínek má problémy s pamětí a trpí nespavostí. Je to náročné pro nás všechny.

Marek a Vašík jsou naštěstí v pořádku a s Martínkem mi hodně pomáhají. Ráda bych jim dopřála všechno, co je pro jiné děti jejich věku samozřejmostí, bohužel na to ale nestačím. V tuto chvíli by nutně potřebovali nové postele. Ty stávající jsou staré, rozpadají se, ostatně jako zbytek několik desítek let starého nábytku, který mají v pokojíčku.

Protože pro své děti udělám cokoliv na světě, rozhodla jsem požádat o pomoc Patrona dětí. Není to pro mě jednoduché. Situace, kdy nedokážete dát svým dětem to, co potřebují, je strašná. Jsou ale chvíle, kdy musí jít hrdost stranou. A skutečnost je taková, že já na nové postele nemám peníze.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě