Aby Milánek mohl jezdit na výlety

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

trekové elektrokolo pro připojení k cyklovozíku; dar zajišťuje AKUMO.cz

Obrázek daru
Mgr. Milan  Abrman
Patron příběhu

Mgr. Milan Abrman

ředitel Centra Bazalka, ZŠ speciální a MŠ speciální

Komentář patrona

Milánek chodí do 5. třídy v Centru BAZALKA. Moc ho baví hudební výchova a hra na dětské hudební nástroje. Ze všech školních a mimoškolních aktivit má ale nejraději pobyt venku. Hodně času tak tráví na zahradě našeho centra, kde pozoruje přírodu a dění kolem sebe. Rád také jezdí se školou na různé výlety. Milánkovi by se velmi obohatil život, kdyby mohl vyrážet na častější výlety na kole se svojí maminkou a bráškou. V současné době je bohužel odkázán zejména na zahradu, která mu už nedává dostatek podnětů k poznávání světa a rozvíjení jeho osobnosti. Každá příležitost pro poznávání nového prostředí rozvíjí rozumové schopnosti a smyslové vnímání. Je to také příležitost, jak navázat nové vztahy a seznámit se s novými situacemi. Z těchto důvodů bych proto Milánkově rodině velice rád pomohl získat finanční prostředky na nákup elektrokola.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,320 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Milánkovi, který si ze všeho nejvíc užívá pohyb na čerstvém vzduchu

Milánek se narodil předčasně. Po porodu u něj nastalo krvácení do mozku, a i když se jeho stav stabilizoval, nebylo jasné, do jaké míry tyto komplikace ovlivní jeho život. Postupem času se bohužel ukázalo, že je postižený. Trpí centrální zrakovou vadou, psychomotorickou retardací, kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny a epilepsií.

Dnes je Milánkovi 14 let, mentálně je však na úrovni batolete. Nosí plenky, sám se nenají. Maminka mu musí asistovat u oblékání i hygieny. Milánek nic z toho, co zvládají ostatní děti, nedokáže.

I když je upoután na invalidní vozík, užívá si pobyt na čerstvém vzduchu. Má ještě mladšího brášku Kubíka, který miluje jízdu na kole. Aby mohli všichni společně jezdit na výlety, převáží maminka Milánka v cyklokočárku, který zapojí za své kolo. Na obyčejném kole už to jde ale hodně ztuha, proto by si rodina moc přála elektrokolo. Milánek už není žádný drobeček, je to kus chlapa, a mamince začínají docházet síly. Ráda by však pokračovala v tradici rodinných cyklovýletů, které bez elektrokola bude čím dál obtížnější realizovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě