Aby mohl Áďa jednou normálně chodit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci

Obrázek daru
Martin Hrzán
Patron příběhu

Martin Hrzán

pracovník neurorehabilitační kliniky Axon

Komentář patrona

Adámek k nám začal chodit teprve před rokem a dodnes nosí na nohou ortézy. Na jednu nožičku kulhá, ale umí ji k sobě přitáhnout. Je to proto, že ji má od narození kratší. Trápí ho také vada řeči. Aby se jeho chůze zlepšila, od narození s ním maminka doma poctivě cvičila Vojtovu metodu, žádných větších výsledků tím však nedosahovali, naopak – její syn si ke cvičení vypěstoval spíše negativní postoj. To se změnilo až s každodenními čtyřhodinovými rehabilitacemi pod vedením zkušených odborníků na Neurorehabilitační klinice Axon. Ukázalo se, že Vojtova metoda je pro něj náročná a evidentně je mu nepříjemná, protože během domácího cvičení křičí. Pod vedením profesionálních terapeutů na klinice je naopak spokojený a s maminkou se tam dokonce naučili nové cviky, které spolu provádí doma a které cvičí moc rád. Protože už jde o chodící dítě, Vojtova metoda nemusí být dostatečná. Adámek potřebuje silné svaly a budovat senzomotoriku těla, vnímat, jak jeho tělo funguje. Je nutný specifický funkční tréning.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ádi

Adámek je veselý, kamarádský a vše rád zkouší. Nejraději si hraje s autíčkem a vláčkem. Bohužel má vrozenou vadu mozku a trpí epilepsií. Chodit začal až ve třech letech, ale protože je jeho levá nožička kratší a dorůstá mnohem pomaleji než pravá, tak při chůzi kulhá. Aby se levá nožička posílila a fungovala stejně jako pravá, potřebuje Adámek intenzivní rehabilitace, které si však nemůžeme dovolit. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme nesmírně vděční za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě