Aby mohl Áďa opět vyrazit s rodinou na kolo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

odpružený cyklovozík

Obrázek daru
Ing. Zdeňka  Čejková
Patron příběhu

Ing. Zdeňka Čejková

asistentka

Komentář patrona

Áďu znám z dětského stacionáře. Pracuji u něho jako asistentka více jak 3 roky, protože je pohybově omezen. Neudrží rovnováhu, potřebuje oporu a dohled, aby si pády nezpůsobil další zranění. Kondicí a fyzickou konstitucí se nemůže srovnávat se svými vrstevníky. Velmi často jsem v kontaktu s jeho rodinou. Jejich péče o Adama je příkladná, je však komplikované zajistit všechny jeho potřeby. Snahou je, aby se mohl účastnit i aktivit (pro nás běžných) na čerstvém vzduchu mimo sídliště. Řešením by byl odpružený vozík, který je možno použít na běžné výlety v přírodě. Cena je však pro ně vysoká. Proto se přimlouvám u Patrona dětí a prosím o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka

Áďa je velmi bystrý a chytrý kluk, a jak říkává moje babička, co ten chlapec nemá v nohách, má v hlavě. Adam rád chodí ven, od babičky dostal k narozeninám speciální koloběžku se třemi koly, aby lépe udržel stabilitu a aspoň trošku se na ni povozil. Baví ho hry s míčem, pálit hokejkou na branku, je to velmi šikovný chlapec. Áďa má moc rád jízdu na kole, vždy si to velmi užívá a ten pohled do jeho šťastných oči je k nezaplacení. Kvůli svému onemocnění však na kole sám jezdit nemůže. Trpí dětskou mozkovou obrnou a diparézou dolních končetin s vnitřní rotací kyčlí. Kvůli tomu s námi na výlety jezdil v dětské sedačce, ze které už bohužel vyrostl. Teď je velmi smutný, že na výlety nejezdíme.

Právě proto bychom mu chtěli pořídit odpružený cyklovozík, který by nám umožnil zase vyrazit na výlety. Jeho pořizovací cena je však příliš vysoká a my si ho nemůžeme dovolit. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Předem moc děkujeme za všechny příspěvky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě