společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby mohl Adámek chodit do školky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné

Obrázek daru
Dominika  Malá, DiS.
Patron příběhu

Dominika Malá, DiS.

sociální pracovnice pro centrum ARPIDA

Komentář patrona

Adam a jeho rodina spolupracují s ranou péči již několik let. Adámek je šikovný a zvídavý chlapec. Žije v bytě s maminkou a babičkou. Maminka se stará o syna a babičku jako samoživitelka. Adam se narodil s vývojovou vadou močových cest. Podstoupil již několik operací a další ho ještě čekají. Maminka Adamovi poskytuje tu nejlepší péči. Kvůli vrozené vývojové vadě potřebuje zvýšenou péči o osobní hygienu. Adam neudrží moč, která samovolně a celodenně odtéká. Maminka ve spolupráci s ranou péčí hledala vhodné předškolní zařízení, kde by syna přijali i s tímto zdravotním znevýhodněním. V běžné mateřské školce nemají časové a kapacitní možnosti zajistit Adamovi přímou péči. Mamince se podařilo dohodnout se s paní ředitelkou soukromé školky, že paní učitelky zajistí Adámkovi potřebnou péči o osobní hygienu. Proto se maminka rozhodla pro malou skupinu dětí v této školce i přes to, že školné je vysoké. Maminka si proto našla druhé zaměstnání. Tato situace je pro ní velice náročná, a proto jsme se rozhodli požádat o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka

Jsem maminka samoživitelka a starám se o svou matku a syna. Syn Adámek má vzácnou vrozenou vadu extrofie močových cest. U Adámka je viditelné vadné držení těla, špatná koordinace pohybu - došlap na pravou končetinu, povolené břišní svaly a hrozící skolióza páteře. Proto jsme začali chodit do centra ARPIDA na fyzioterapii a logopedii. Postupně jsme zjistili, že má syn velmi oslabenou imunitu kvůli všem operacím, co prodělal. Čekají nás však i další lékařské zákroky.

Kvůli svému vzácnému onemocnění má Adámek třetí stupeň inkontinence, která je překážkou pro navštěvování klasické školky. Adámek vyžaduje zvýšenou péči, na kterou nemají paní učitelky v běžných školkách kvůli počtu dětí kapacitu. Našla jsem proto pro Adámka školku soukromou, kde by se mu péče v takovém rozsahu dostávalo. Je však finančně velmi nákladná, a proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu moc ráda za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě