Aby mohl autista Davídek vyrážet do přírody

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nafukovací kola ke kočárku; dar zajišťuje Malvik.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Davídek je milý a usměvavý chlapec, který však příliš nevnímá své okolí, a to kvůli diagnostikované poruše autistického spektra. Malého autistu znám už dva roky, kdy se s ním potkávám jako poradkyně rané péče. Davídek má moc rád přírodu, pobyt venku ho uklidňuje. Aby s ním maminka mohla vyrážet i na delší výlety a třeba i do neupravených terénů, potřebuje nová kola na kočárek. Protože si ale nemůže dovolit je pořídit, obrací se s prosbou o příspěvek na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,390 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka

Jsem maminka čtyřletého Davídka, který trpí nízkofunkčím autismem se středně těžkou mentální retardací. Žije ve svém vlastním světě, kterému bohužel nerozumím, ten můj zase nechápe on. Jinak je ale veselý a má téměř neustále úsměv na rtech.

Davídek má moc rád přírodu, kterou zkoumá z bezpečí svého kočárku. Někdy z něj nebojácně vystoupí a jde se projít, někdy se z něj odmítá hnout. Má ještě dvouletého brášku, který je v kočárku s ním a pořád mu něco povídá.

Abych se s chlapci mohla vydávat třeba do lesa nebo někam, kde nejsou asfaltové cesty, potřebuji mít na kočárku kvalitní kola. Jejich pořízení vyjde na 3 390 korun, to si ale v tuto chvíli nemůžu dovolit. A tak vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě