Aby mohl František rehabilitovat i doma

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

trenažer paží a horní části těla (motomed); dar zajišťuje Motomed.cz

Obrázek daru
Pavlína  Blažková, DiS.
Patron příběhu

Pavlína Blažková, DiS.

poradce rané péče

Komentář patrona

Jsem poradce rané péče a s rodinou spolupracuji půl roku. S Františkem, který trpí svalovou hypotonií, dětskou mozkovou obrnou a mentální retardací, pracuji na jeho komunikaci pomocí obrázků. Tatínek se svým synem pravidelně rehabilituje a jezdí do lázní. Aby bylo Františkovo cvičení co nejúčinnější, rád by mu pořídil speciální trenažér na ruce a nohy, který si František vyzkoušel na speciálním rehabilitačním pobytu. Tatínek věří, že jakmile jeho syn protrénuje ruce i nohy, bude schopen sám chodit. Bohužel ale nemá dostatek finančních prostředků na to, aby mu motomed sám koupil.

Společně jsme vybrali
celou částku 33,844 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh svého Františka

Františkovi bude zanedlouho 5 let. Je to můj veselý kluk, který miluje zvířátka. Hodně času spolu trávíme na průlezkách, skluzavkách a houpačkách. Užíváme si i společně výlety do hor – František je totiž můj malý horal. Františka vychovávám sám a jsem na něj moc pyšný.

František se po narození hezky vyvíjel, v období kolem prvních narozenin se ale vše změnilo. Slovům, která znal, najednou nerozuměl. Ze dne na den přestal chodit, nedokázal se postavit na vlastní nohy. Zkrátka všechno, co se během prvního roku svého života naučil, zapomněl. Dnes má František diagnostikovanou hypotonii (svalovou ochablost), dětskou mozkovou obrnu a střední retardaci s poruchou chování.

Jeho stav se ale pomalu lepší, a to zejména díky rehabilitacím, na které prostřednictvím Patrona dětí přispěli štědří dárci. František také poctivě jezdí na tříkolce, na níž si užije spoustu zábavy a zároveň posiluje svaly na nožkách. Tříkolku máme rovněž díky Patronu dětí.

Lékaři nám nyní doporučili speciální rehabilitační trenažér (motomed). S tím, jak František roste, je potřeba, aby cvičil víc a víc. Jeho rehabilitační potřeby se měsíc od měsíce mění a já na to musím reagovat z hlediska péče a nákupu zdravotních pomůcek. Všechny tyto pomůcky jsou ale hodně drahé a já si je bohužel nemohu dovolit. Už tak jsou náklady na Františkovu léčbu přímo astronomické. Proto opět žádám o pomoc Patrona dětí. František na trenažéru cvičí v lázních, lékaři ale zdůrazňují, že je potřeba toto cvičení opakovat každý den, tedy i doma. Já sám mu ho ale opatřit nedokážu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě