Aby mohl Honzík do školky se svým velkým bráškou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole a povinnou výbavu

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

terénní sociální pracovník

Komentář patrona

Do rodiny Honzíka docházím jako terénní sociální pracovník projektu Podpora rodičovských kompetencí. Projekt je určen pro rodiny, které jsou dlouhodobě v evidenci OSPOD. V loňském roce se rodině podařilo se odstěhovat z ubytovny pro sociálně slabé do nájmu rodinného domu. Zde mají sice dostatek prostoru, dům však potřebuje rekonstrukci. Rodiče svými silami dům postupně zvelebují, jsou však limitováni financemi. Je v zájmu Honzíka, aby navštěvoval mateřskou školu. Rodiče by však museli hradit obědy a školné, což je pro jejich rozpočet nemalé zatížení. Honzíka by moc potěšilo, kdyby mohl dny trávit společně se svým bráškou a dalšími dětmi.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Honzíka, který by chtěl s bráškou chodit do školky

Honzík bydlí s rodiči a dalšími 8 sourozenci. Je to pětiletý hodný a chytrý kluk, který má rád sport a chvilku neposedí. Občas prý umí i pozlobit. Všichni společně bydlí v rodinném domě, který rodiče postupně každý měsíc splácí. Dům je to sice starý, ale každý měsíc se ho snaží alespoň trochu spravit a vytvořit tak pro děti ty nejlepší podmínky pro život. Honzík je v nerozlučné dvojce se svým starším bráškou Kubíkem, který v září nastupuje do mateřské školy. A protože jeden bez druhého prý nedá ani ránu, moc by si přál nastoupit do školky s ním.

Maminka je na mateřské dovolené a tatínek pracuje. Oba se velmi snaží dětem zajistit vše, co potřebují, a se základními potřebami se jim to i daří. Srpen je ale pro celou rodinu peněžně opravdu náročný. Náklady týkající se nástupu do školek a škol jsou pro ně nad rámec výdajů. Aby mohl Kubík nastoupit do školky, musí rodiče zaplatit stravné a povinnou výbavu, tu si ale nemohou dovolit. Proto se maminka obrátila na Patrona dětí. Splníte Kubíkovi sen chodit do školky se svým velkým bráchou?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě