Aby mohl jet Albert se třídou na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě na horách

Obrázek daru
Bc. Barbora  Bienerová
Patron příběhu

Bc. Barbora Bienerová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Albertem a jeho babičkou a dědečkem spolupracuji v centru pro náhradní rodinnou péči od roku 2017. Potkáváme se přibližně dvakrát za měsíc. Albert vyrůstá od malička v péči prarodičů, protože o něj jeho rodiče nebyli schopni pečovat. Prarodiče hradí potřeby chlapce sami ze svých starobních důchodů. Rodičům byla soudem stanovena povinnost přispívat na výživu Alberta, oba však mají na výživném dluh, s čímž se naše organizace také snaží prarodičům pomoci. Albert je komunikativní, přátelský chlapec, má výborný prospěch a s prarodiči má blízký a hezký vztah. Babička s dědečkem nezvládají hradit všechny náklady a nyní potřebují pomoci se zaplacením školy v přírodě. Pro Alberta je moc důležité, aby mohl jet. Pobyt na zdravém vzduchu, odpočinek od každodenních starostí i kontakt se spolužáky mu moc prospěje!

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Albertův příběh, jak ho napsal život

Albert od malička vyrůstá se svými prarodiči a od roku 2017 je oficiálně svěřen do jejich péče. Albert se pouze výjimečně vídá s matkou, jeho otec však žije v zahraničí a není s ním v kontaktu. Rodiče nepřispívají výživným, jejich dluh momentálně řeší soud. Veškerou péči a náklady s ní spojené tedy „mají na bedrech“ babička s dědou.

Albert je přátelský kluk a dobře se učí. U babičky s dědečkem je spokojený, ale absence rodičů i jejich dlouhodobý nezájem ho samozřejmě moc trápí. Jeho třída pojede v květnu na školu v přírodě do Jánských Lázní. A tady je problém… Jsou to náklady nad možnosti Albertových prarodičů. On by ale s kamarády na hory moc rád jel. Škola v přírodě má řadu pozitivních významů. Albert si odpočine od zaběhnutého stereotypu všedních dní i svých starostí, prožije legraci a sportovní zážitky se svými kamarády a bude v přírodě na čerstvém vzduchu.

Vaše pomoc Albertovi moc pomůže a udělá mu velkou radost!

PS: Jméno dítěte bylo na žádost pěstounů změněno, příběh je skutečný. Děkujeme za Vaše pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě