Aby mohl Jiřík chodit do školky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

náklady na mateřskou školu pro školní rok 2018/2019 (obědy, rodičovský příspěvek, plavecký kurz, fotografování, výlety)

Obrázek daru
Jiřina  Šálková
Patron příběhu

Jiřina Šálková

terénní pracovnice, školitelka spolku Daveláček

Komentář patrona

Jiříka znám ze spolku Daveláček, kde pomáháme jeho rodičům v nelehké situaci. Je to šikovný kluk, který je pro každou zábavu. Rodiče jsou hodně zadlužení, tatínek je invalidní důchodce a maminka musí obstarávat chod celé domácnosti. Díky Daveláčku získal tatínek plný invalidní důchod a rodina se přestěhovala z 1 místnosti do 1+1. Společně jsme také našli Jiříkovi školku, bohužel se ale u něj objevila oční vada. Jířa tak dostal brýle a má 9 dioptrií. Zoufale se však potřebuje začlenit do dětského kolektivu, teď kolem sebe žádné děti nemá. Rodina žije na samotě, kde je málo dětí i dospělých, kteří by mohli být pro Jířu vzorem. Rodiče si s ním moc hrát neumí, například o tvořivém vyrábění nikdy neslyšel.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocný tatínek napsal příběh svojí rodiny

Svůj život jsem nezačal nejlépe. Dostal jsem se do dluhů, následovala exekuce a život na ulici. Pak jsem si ale našel manželku Kačenku a situace se najednou výrazně zlepšila. Bydleli jsme u jejího bratra a narodil se nám náš Jiřík. Teď společně žijeme v pronajatém bytě v chatové osadě a bez přehánění můžu říct, že až do této doby jsme měli krásný život.

S postupem času se však u mě začaly projevovat zdravotní problémy, kvůli kterým jsem nyní v plném invalidním důchodu. Momentálně čekám na amputaci nohy, protože se mi po pádu otevřela rána, a jelikož jsem cukrovkář, noha se nechce uzdravit. Moje žena tak nechodí do práce, protože se o mě musí starat. Finančně na tom proto nejsme příliš dobře. Aby toho nebylo málo, holky z Daveláčku zjistily, že má Jiřík oční vadu. Dnes tak nosí brýle s 9 dioptriemi.

Jiřík (5 let) je veselý kluk, ale momentálně ho nejvíc trápí to, že nemá moc kamarádů. Kolem nás totiž žádné děti nebydlí, takže si musí vystačit pouze s námi. Proto bychom byli s manželkou moc rádi, kdyby mohl chodit do školky. Svůj čas by trávil aktivně, se spolužáky svého věku, a naučil by se fungovat v kolektivu ostatních dětí. Potřebuje to. Protože si ale nemůžeme dovolit platit povinné poplatky spojené s docházkou do školky, obrátili jsme se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě