společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Aby mohl Jiřík chodit do školky

Přispívali jste na

náklady na mateřskou školu pro školní rok 2018/2019 (obědy, rodičovský příspěvek, plavecký kurz, fotografování, výlety)

Jiřina  Šálková
Patron příběhu

Jiřina Šálková

terénní pracovnice, školitelka spolku Daveláček

Komentář patrona

Jiříka znám ze spolku Daveláček, kde pomáháme jeho rodičům v nelehké situaci. Je to šikovný kluk, který je pro každou zábavu. Rodiče jsou hodně zadlužení, tatínek je invalidní důchodce a maminka musí obstarávat chod celé domácnosti. Díky Daveláčku získal tatínek plný invalidní důchod a rodina se přestěhovala z 1 místnosti do 1+1. Společně jsme také našli Jiříkovi školku, bohužel se ale u něj objevila oční vada. Jířa tak dostal brýle a má 9 dioptrií. Zoufale se však potřebuje začlenit do dětského kolektivu, teď kolem sebe žádné děti nemá. Rodina žije na samotě, kde je málo dětí i dospělých, kteří by mohli být pro Jířu vzorem. Rodiče si s ním moc hrát neumí, například o tvořivém vyrábění nikdy neslyšel.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocný tatínek napsal příběh svojí rodiny

Svůj život jsem nezačal nejlépe. Dostal jsem se do dluhů, následovala exekuce a život na ulici. Pak jsem si ale našel manželku Kačenku a situace se najednou výrazně zlepšila. Bydleli jsme u jejího bratra a narodil se nám náš Jiřík. Teď společně žijeme v pronajatém bytě v chatové osadě a bez přehánění můžu říct, že až do této doby jsme měli krásný život.

S postupem času se však u mě začaly projevovat zdravotní problémy, kvůli kterým jsem nyní v plném invalidním důchodu. Momentálně čekám na amputaci nohy, protože se mi po pádu otevřela rána, a jelikož jsem cukrovkář, noha se nechce uzdravit. Moje žena tak nechodí do práce, protože se o mě musí starat. Finančně na tom proto nejsme příliš dobře. Aby toho nebylo málo, holky z Daveláčku zjistily, že má Jiřík oční vadu. Dnes tak nosí brýle s 9 dioptriemi.

Jiřík (5 let) je veselý kluk, ale momentálně ho nejvíc trápí to, že nemá moc kamarádů. Kolem nás totiž žádné děti nebydlí, takže si musí vystačit pouze s námi. Proto bychom byli s manželkou moc rádi, kdyby mohl chodit do školky. Svůj čas by trávil aktivně, se spolužáky svého věku, a naučil by se fungovat v kolektivu ostatních dětí. Potřebuje to. Protože si ale nemůžeme dovolit platit povinné poplatky spojené s docházkou do školky, obrátili jsme se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě