Aby mohl Jiřík i nadále chodit do školky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné, školku v přírodě a příspěvek do třídního fondu

Obrázek daru
Jiřina  Šálková
Patron příběhu

Jiřina Šálková

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Jiříka znám ze spolku Daveláček, který pomáhá jeho rodičům v nelehké situaci. Jiřík je šikovný kluk a umí se nadchnout pro každou zábavu. Jeho rodiče jsou hodně zadlužení, tatínek je invalidní důchodce a maminka musí obstarávat chod celé domácnosti. Rodina žije na samotě, kde je málo dětí i dospělých, kteří by mohli být pro Jířu vzorem. Rodiče si s ním moc neumí hrát, například o tvořivém vyrábění od nich Jířa nikdy neslyšel, proto je skvělé, že může chodit do školky. Protože si ale rodiče nemohou dovolit školku financovat, žádají o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nemocný tatínek napsal příběh své rodiny

Svůj dospělý život jsem nezačal nejlépe. Dostal jsem se do dluhů, následovala exekuce a život na ulici. Pak jsem si ale našel manželku a situace se najednou výrazně zlepšila. Bydleli jsme u jejího bratra a narodil se nám náš Jiřík. Teď společně žijeme v pronajatém bytě v chatové osadě a bez přehánění můžu říct, že až doteď jsme měli krásný život.

S postupem času se však u mě začaly projevovat zdravotní problémy, které v létě loňského roku vyústily v amputaci mojí nohy. Jsem tak v plném invalidním důchodu a jakýkoli přivýdělek u mě vůbec nepřichází v úvahu. Moje žena také nepracuje, protože se o mě stará. V mnoha činnostech jsem ještě nesamostatný, ale doufám, že se to časem zlepší. A aby toho nebylo málo, zjistili jsme, že má Jiřík oční vadu. Dnes tak nosí brýle s 9 dioptriemi.

Jiřík (6 let) je veselý kluk, ale momentálně ho nejvíc trápí to, že nemá v okolí našeho bydliště moc kamarádů. Kolem nás totiž žádné děti nebydlí, takže si musí vystačit pouze s námi. Proto jsme s manželkou moc rádi, že může chodit do školky. Svůj čas tam tráví aktivně, se spolužáky svého věku, a učí se fungovat v kolektivu ostatních dětí. Potřebuje to. Protože si ale nemůžeme dovolit platit povinné poplatky spojené s další docházkou do školky, obrátili jsme se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě