Aby mohl Matýsek jednou chodit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoutýdenní rehabilitační pobyt

Obrázek daru
Václav Arnošt
Patron příběhu

Václav Arnošt

rehabilitační terapeut

Komentář patrona

Malého Matýska znám již několik let z rehabilitací. Za tu dobu učinil velké pokroky. Toho by ovšem nebyl schopen bez pravidelného cvičení. Proto plně podporuji snahu jeho maminky při získání finančních prostředků na další léčku.

Společně jsme vybrali
celou částku 43,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Matýska

Matýsek je úžasný chlapeček. Má také dva mladší brášky Vojtu a Adámka. Společně trávíme spoustu času na výletech, hrajeme na hudební nástroje, vaříme a tak podobně. Matěj má taky rád hudbu, autíčka, hraní na písku a koupání v bazénu. Bohužel se narodil předčasně a rozvinula se u něj dětská mozková obrna. Celý jeho život se tak hodně točí kolem prohlídek, rehabilitací a cvičení – jedna z nich je například neurorehabilitace zvaná Klim-therapy. Časově i finančně náročný léčebný program však přináší své ovoce a Matýsek dělá velké pokroky. Přesto ještě není schopen samostatně sedět ani stát, zvýšená spasticita na všech končetinách mu nedovolí se na nohy vzepřít, natož udělat první krůčky.

Bohužel se také objevily problémy s kyčlemi a spastickými křečemi, které se s věkem a růstem zhoršují. Je nezbytná zvýšená rehabilitační péče a lékařské zákroky. Aby se mohl Matějův stav lepšit, potřebuje cvičit pravidelně a efektivně. Tato léčba je bohužel hodně nákladná a sami to nezvládneme. Proto se obracíme s prosbou o pomoc na vás.

Věříme, že rehabilitace pomůže Matějovi hlavně v jeho stabilitě a uvolnění spasticity na rukou a nohou, aby mohl více rozhýbat levou stranu a zabránit luxaci kyčlí, aby byl také více samostatnější, naučil se lézt na čtyři, mohl se zvednout, sednout a jednoho dne udělat i pár krůčků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě