Aby mohl Matýsek jednou sám chodit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Komendová
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Komendová

pracovnice Slezské diakonie

Komentář patrona

Matýska znám jako poradce rané péče. Rodiče s ním k nám přišli, protože v 18 měsících ještě nechodí. Má problém s pravou nohou, kterou stojí pouze na špičce. Potřebuje speciální rehabilitační péči, aby se předešlo dalším problémům ve vývoji a byl schopen si osvojit chůzi.

Společně jsme vybrali
celou částku 63,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Matýska

Matýsek je usměvavý chlapeček, který je moc rád venku, rád si hraje a nadšeně objevuje svět. Moc rád by běhal, ale zatím mu to nejde. Při porodu, který byl vyvolávaný ze zdravotních důvodů před termínem, totiž došlo ke komplikacím a byl ukončen per vex. Máťa musel dostat kyslík a svůj život místo u mě v náruči začal v inkubátoru. Přes náročný start to vypadalo, že vše skvěle zvládl. Když se ale začal kolem roku stavět, projevila se rotace pánve a Maty byl schopný stát jen na špičkách. Je velký bojovník a postupem času se mu podařilo položit levou nožku. Tu pravou má ale stále v propnutí, dochází proto k asymetrii a celkově vadnému držení těla, oslabování svalů, vazů, šlach a k rozvoji kyfózy. Matýsek proto potřebuje dlouhodobě speciální rehabilitace, které mu doslova pomohou postavit se na nohy.

Takové rehabilitace jsou však vskutku nákladné, a tak nás napadlo požádat o pomoc Patrona dětí a jeho dárce. Finanční příspěvek by nám skutečně velmi pomohl. Matýskovi by pomohl navrátit normální dětství. Předem všem dárcům moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě