Aby mohl Míša zůstat tam, kde má domov a kamarády

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu nájmu za tři měsíce (květen - červenec)

Obrázek daru
Mgr. Jarmila  Studeníková
Patron příběhu

Mgr. Jarmila Studeníková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji s maminkou a jejím synem Michalem jako terénní sociální pracovnice od ledna minulého roku. Snažíme se zlepšit jejich nepříznivou životní situaci a vytvořit bezpečné prostředí pro chlapce. Michal bydlí s maminkou, otec se se synem nestýká. Míša chodí do 8. třídy základní školy, má průměrný prospěch, v kolektivu spolužáků je velmi oblíbený. Jeho maminka v raném věku ohluchla, i přes svůj hendikep má však velmi dobré komunikační schopnosti. Snaží se zajistit synovi hezký život. Rodina se potýká s finančními problémy v důsledku maminčiny dlouhodobé pracovní neschopnosti, ale také z důvodu insolvence způsobené otcovými dluhy, které maminka splácí. V nedávné době podstoupila několik operačních zákroků. Doufá, že se její zdravotní stav zlepší a bude moci od začátku dubna nastoupit do nového zaměstnání. Bez pomoci nedokáže maminka svou situaci vyřešit.

Společně jsme vybrali
celou částku 31,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Míšovi s maminkou se podařilo najít klidný domov, teď však potřebují naši pomoc, aby v něm mohli zůstat.

Bydlím se synem Michalem v pronajatém bytě, dcera je dospělá a žije samostatně. Bývalý manžel a otec dětí mne fyzicky napadal, proto jsem se rozvedla a s dětmi se odstěhovala. Chvíli jsme bydleli i v azylovém domě. Dokázala jsem našetřit peníze na kauci a pronájem bytu, ve kterém už téměř tři roky žijeme. Syn je tu moc spokojený, navštěvuje 8. třídu základní školy, našel si tu kamarády. Bývalý manžel přivedl rodinu do značných dluhů, které dosud splácím v rámci osobního oddlužení.

Mám sluchový hendikep a částečný invalidní důchod a jsem po několika operacích s přetrvávajícími bolestmi zad. Jsem však zaměstnaná a snažím se zajišťovat pro syna vše základní, co potřebuje. Bohužel jsem od srpna roku 2018 v dlouhodobé pracovní neschopnosti a ocitli jsme se tak v zoufalé situaci, kdy nám nezbývají finance na další živobytí. Našla jsem si novou práci, která bude méně náročná a kde nebudu zvedat těžká břemena. Do práce nastupuji nyní, na počátku dubna.

O pomoc se mi nežádá jednoduše, vždy jsem se snažila zvládnout vše sama, teď ale kvůli zdravotním obtížím nedokáži dát svými silami naši finanční situaci do pořádku. Pro syna by Vaše podpora znamenala velkou úlevu. Z odstěhování a změny domova a školy má velký strach. Nechci, aby Míša ztratil důvěru v lepší život a stabilitu, kterou konečně našel. Za vaši laskavou podporu - pomoc s úhradou nájmů na tři měsíce, budeme oba moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě