Aby mohl nemohoucí Filípek překonat bariéry

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

invalidní vozík Freee

Obrázek daru
Yveta Puškášová
Patron příběhu

Yveta Puškášová

učitelka

Komentář patrona

S Filipem a jeho rodinou jsem se seznámila, když jsem začala Filipa od malička vyučovat hře na housle na ZUŠ. Ze začátku mohl Filip u hry střídavě stát a sedět nebo být opřený, ale postupem času a po dalších operacích nohou už u hry na housle stát nemůže vůbec. Filip je ale houževnatý a cílevědomý hudebník a i přes všechny překážky by se chtěl stát profesionálním hudebníkem a studovat na konzervatoři pro nemohoucí v Praze. K tomu ale potřebuje mimo spousty dalších pomůcek hlavně elektrický vozík, aby se mohl samostatně pohybovat. V březnu oslavil 15. narozeniny a zkoušky na konzervatoř se blíží. Souhlasila jsem proto stát se jeho patronem a pomoci mu k sehnání příspěvku na tento vozík, jehož pořízení si jeho rodina finančně nemůže dovolit. S Filipem a jeho rodinou mám dlouholetý velmi úzký vztah a obdivuji jejich snahu dopřát Filipovi život naplněný tím, co ho nejvíce baví.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Filipa

Můj syn Filip je velmi šikovný a nadaný. Hraje na klavír a housle, má rád školu, a to hlavně matematiku a angličtinu. Bohužel se nemůže radovat ze života stejně jako jeho vrstevníci. Vše začalo již při narození Filipa. Jeho příchod na svět byl komplikovaný. Od malička prodělal mnohočetné ortopedické operace na kostech, šlachách a svalech na obou dolních končetinách. Přidávaly se další zdravotní problémy. Dysartrie, glaukom obou očí, špatná jemná a hrubá motorika, parapareza DMO. Odmalička jsme jezdili na rehablitační pobyty a plně se synovi věnovali po všech stránkách. Filip se postavil, začal chodit v chodítku a používal neurostimulátory na nohy - speciální boty. Poslední operace proběhla v roce 2017. Byla velmi náročná a rekonvalescence nejtěžší za celou dobu. Začal si stěžovat na ruce, RTG ukázalo nekrózu a poškození obou loketních kloubů. Prošli jsme různá vyšetření, mnoho nemocí se vyloučilo. Čekáme na genetické vyšetření a vývojové vady.

Filip potřebuje elektrický vozík, aby se mu zlepšila mobilita, stal se soběstačným, zapojil se mezi své vrstevníky a mohl pokračovat ve vzdělání. Jeho snem je studovat hudbu jako jeho starší sestra Kristýna, která se rovněž od narození potýká s nejrůznějšími zdravotními problémy. Přesto se nevzdala a šla si tvrdě za svým snem. Doma jsme upravovali bydlení, přístup do domu, museli jsme si vzít úvěr. Toho ale nelitujeme. Bohužel už není v našich silách synovi vozík uhradit. Cena vozíku je 574 830,- Kč. Podařilo se nám vybrat značnou část peněz od jiných organizací, ale na pořízení vozíku to stále nestačí.

Syn si vyzkoušel různé typy elektrických vozíků, žádný nedokázal to, co elektrický vozík Freee. Vozík Freee dokáže zvládat různé typy terénu, a to například bláto, trávu, sníh, déšť, dlažební kostky, koleje, jízdu v MHD, ve vlaku... Aby mohl syn dále studovat, být samostatnější, zařadit se mezi své vrstevníky, potřebuje kvalitní elektrický vozík. Vozík Freee se stává při jízdě i rehabilitační pomůckou. Zapojují se veškeré svaly trupu. Sed na vozíku se stává aktivním, což jiné dostupné vozíky neumožňují. Máme za sebou dlouhou cestu, s vozíkem Freee můžeme v té cestě pokračovat. S Vaší pomocí to zvládneme! Budeme nesmírně vděční za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě