Aby mohl Pavlík konečně pořádně jíst

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Pavlíkem se znám přes dva a čtvrt roku. Do jeho rodiny docházím za jeho nejmladší sestřičkou Kristýnkou jako poradkyně rané péče. Pavlík je milý chlapec a šikovný starší bratr, který se potýká s epilepsií a lehkou mentální retardací. Žije v úplné rodině se třemi sourozenci, všechny děti ale naneštěstí mají nějaké zdravotní obtíže. Rodiče se o ně velmi hezky starají, zajišťují jim to nejdůležitější. Jsou však věci, které si z finančního hlediska nemůžou dovolit. Patron dětí jim již několikrát pomohl a oni si toho ohromně váží. Nyní se ale nacházejí v situaci, kdy nemohou Pavlíkovi pořídit rovnátka. Pavlík je však ze zdravotních důvodů nutně potřebuje. Pojďme rodině společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pavlíka, který kvůli křivým zoubkům téměř neskousne

Zanedlouho čtrnáctiletý Pavlík bydlí se svými rodiči a třemi sourozenci ve čtyřpokojovém bytě. Je to společenský kluk, který se cítí dobře v dětském kolektivu. Za svými vrstevníky ale poněkud zaostává. Má totiž diagnostikovanou lehkou mentální retardaci a epilepsii.

Pavlík letos nastoupil do 6. třídy speciální školy, kde se potkává se svojí mladší sestřičkou Moničkou. Ta totiž trpí stejně jako on lehkou mentální retardací. Pavlík má ještě devatenáctiletého brášku Jarka, který se potýká s důsledky dětské mozkové obrny, a dvouletou sestřičku Kristýnku, kterou trápí strabismus a opožděný psychomotorický vývoj.

Pavlíka už nějaký čas trápí zoubky. Jeho zubař trvá na tom, že musí nosit rovnátka, a to zejména ze zdravotních důvodů. Kvůli křivým zubům už totiž pořádně neskousne a při čištění se kartáčkem ani na všechna místa nedostane. Protože si ale rodina se čtyřmi hendikepovanými dětmi výdaj v podobě rovnátek nemůže dovolit, rozhodli se rodiče požádat o příspěvek Patrona dětí. Pomozme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě