Aby mohl Ríša sedět u oběda se svými spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole na půl roku

Obrázek daru
Mgr. Marie  Šináklová
Patron příběhu

Mgr. Marie Šináklová

pracovnice Domečku - Střediska pro volný čas a integraci DM CČSH

Komentář patrona

S Ríšovou rodinou jsem se poznala prostřednictvím neziskové organizace Domeček - Středisko pro volný čas a integraci DM CČSH a dojíždím k nim v rámci služby Podpora rodin s dětmi. Jedná se o terénní službu poskytovanou v přirozeném prostředí rodiny. Ríša je moc hodný chlapec, který má rád různé společenské hry. Letos se také poprvé zúčastnil tábora, ze kterého se vrátil nadšený. Ríšovi rodiče by nyní potřebovali pomoci s úhradou obědů ve škole. Nachází se totiž ve finanční tísni a s ohledem na příjmy a výdaje se pohybují „v mínusu“. Tatínek pracuje, jeho příjem je ale nedostatečný, maminka si v současné době hledá práci. Aby vůbec dokázali všechny své děti uživit, potřebují pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,528 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Ríši, který nemůže chodit se spolužáky na oběd

Dvanáctiletý Ríša začal letošní školní rok s dioptrickými brýlemi. O prázdninách měl pocit, že nějak špatně vidí a oční lékař mu to potvrdil. A tak mu rodiče pořídili brýle, se kterými konečně bezvadně vidí, z čehož má velkou radost. Jen si musí dávat pozor, aby je nerozbil.

Jakmile se ale zbavil jednoho trápení v podobě špatného zraku, přišlo na řadu další. Zatímco jeho spolužáci se vždycky kolem poledne schází u oběda, on u toho chybí. Jeho rodiče totiž nemají peníze na to, aby mu pravidelný oběd zaplatili.

Ríša totiž pochází z velké rodiny. Má 5 sourozenců, a i když se jeho rodiče moc snaží, aby dětem nic nechybělo, nedaří se jim to. Tatínek sice pracuje, jeho nízký příjem ale stěží pokryje náklady na bydlení. Mamince skončila rodičovská dovolená, zatím se jí ale nepodařilo najít si práci. Vybavit 4 děti do školy a další 2 do školky tak není v jejich silách. Rozhodli se proto požádat o pomoc s úhradou školních obědů pro Ríšu.

Ríša je aktivní a hodný kluk, který potřebuje mít sílu a energii na odpolední vyučování. Nemůže za to, že se jeho rodina nachází v tíživé finanční situaci. Pojďme mu proto pomoci. Zaslouží si to.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě