Aby mohl Štěpán s DMO pořádně rehabilitovat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na rehabilitace Kombikosmík na Neurorehabilitační klinice AXON

Obrázek daru
Renata  Vávrová
Patron příběhu

Renata Vávrová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Štěpán je kluk s dětskou mozkovou obrnou, který se neobejde bez pomoci svých blízkých. Každý den vidím, jak velké úsilí musí rodiče vynakládat na péči o něj, nikdy si ale nestěžují. Denně s ním cvičí, berou ho na procházky, zapojují ho do všech možných akcí. Věnují se mu na 100 %. Jejich cílem je zejména to, aby byl Štěpán jednou co nejvíce samostatný. Přejí si, aby se dokázal sám najíst a jednou i chodil. K tomu mu mohou dopomoci intenzivní rehabilitace, které jsou ale nesmírně nákladné. Pojďme mu na ně společně přispět.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 2500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Štěpána, který i přes dětskou mozkovou obrnu neztrácí radost ze života

Sedmnáctiletý Štěpán je veselý kluk, který nezkazí žádnou legraci. Má rád koně, proto se vždycky ohromně těší na pravidelné hipoterapie (terapie využívající pohyb koně). Užívá si ale také poslech hudby a společnost svých blízkých. Štěpánovi se moc líbí v kostele. Rád poslouchá kázání při bohoslužbách a rozhlíží se kolem po krásné výzdobě a sochách, které ho fascinují.

V životě to však nemá vůbec snadné. Narodil se s dětskou mozkovou obrnou s postižením všech končetin, proto je momentálně upoutaný na invalidní vozík. Tak to ale zůstat nemusí. Lékaři totiž dali rodičům naději, že se Štěpán jednou postaví na nohy a bude chodit. Aby se to však stalo, musí se pořádně opřít do cvičení a rehabilitování.

Nejideálnější volbou jsou intenzivní rehabilitace na Neurorehabilitační klinice AXON, které Štěpánek v tuto chvíli absolvuje a na které se vybraly peníze díky dárcům Patrona dětí. A je nutno říct, že opravdu fungují. Aby se ale dostavily větší a trvalejší pokroky, je potřeba tyto rehabilitace opakovat hned několikrát do roka. Protože se však jedná o velký výdaj, který si rodiče nemohou dovolit, obrací se opět na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě