Aby mohl Vítek chodit do školy, kde to má moc rád

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a svoz školním autobusem do speciální školy pro mentálně a fyzicky hendikepované děti

Obrázek daru
Mgr. Ivan  Růžička
Patron příběhu

Mgr. Ivan Růžička

ředitel školy

Komentář patrona

Víťu znám jako žáka naší speciální školy, kde plní povinnou školní docházku. Víťa je chlapec s kombinovaným postižením a žije v rodině s maminkou samoživitelkou. Díky vašemu finančnímu příspěvku by do naší školy mohl chodit i nadále a rozvíjet se pod dohledem odborníků.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Vítka, který se pere s kombinovaným postižením

Jedenáctiletý Vítek miluje jízdu na kole a plavání, má také velký hudební talent. Navštěvuje soukromou školu, která je jako jediná v našem okolí specializovaná na mentálně a fyzicky hendikepované děti. Ve škole se mu moc líbí, je tam šťastný a spokojený. Soukromá škola ale stojí nemalé peníze a pro mě jako matku samoživitelku je finančně náročné platit školné. Jinou alternativu poblíž místa našeho bydliště však nemáme.

Vítek se už od miminka potýká s neustálými návštěvami nemocnic a specialistů. Když měl 4 roky, musel podstoupit operaci ledviny. Později se u něj objevilo astma a alergie na potraviny. S postupujícím věkem se jeho stav bohužel zhoršuje. Neustále se objevují nové a nové diagnózy, se kterými se musí prát (např. vývojová dysfázie, vysoký tlak a cerebrální syndrom). Vítka teď hodně trápí nožky – má zkrácené svaly a šlachy na koleni, kolena se mu prolínají příliš dozadu. Ujde jen velmi krátké vzdálenosti. Pravidelně však spolu rehabilitujeme, hodně mu také pomáhá jízda na kole.

Do školy Vítka vozím autobusem. Je to ale hodně náročné, musíme dvakrát přestupovat. Od autobusu potom chodíme ještě 30 minut pěšky, což je pro Vítkovy nožky příliš náročné. Vítek je často unavený, občas v noci vůbec nespí, a složitá doprava do školy ho unavuje ještě víc. Jeho škola sice organizuje pravidelný svoz, já si ho ale nemohu dovolit financovat.

Celkové náklady na Vítkovu léčbu jsou velké a můj finanční rozpočet je jakožto matky samoživitelky hodně omezený. Proto bych chtěla poprosit o příspěvek na školné a svoz do školy. Patron dětí nám už v minulosti pomohl. Nyní s Vítkem zkoušíme své štěstí znovu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě