Aby mohla Danielka chodit na obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole po celý školní rok

Obrázek daru
Mgr. Petra  Nováková
Patron příběhu

Mgr. Petra Nováková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem pracovnice Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. S Danielky rodinou pracuji od dubna tohoto roku, kdy mě maminka kontaktovala prostřednictvím pracovnice azylového domu, ve kterém s dcerou žila. V té době již věděla, že se bude stěhovat do startovacího bytu. Z tak velkého kroku měla strach, potřebovala podporu a ujištění, že je schopna fungovat samostatně. Žádala také podporu při finančním hospodaření. Danielky maminka je však velmi svědomitá a prokázala, že dokáže hospodařit sama. Danielka s maminkou se bohužel často stěhují. Stále nemají vytvořené zázemí, ve kterém by mohly dlouhodobě zůstat. Ve startovacím bytě mohou zůstat maximálně 1 rok. V současné době se proto snažíme hledat vhodný byt v místě jejich současného bydliště. Maminka chce zajistit, aby stěhování mělo na dceru co nejmenší dopad, proto se nechce stěhovat do jiného města. V blízkosti současného bydliště má navíc práci, do které každý den dojíždí. Maminka se snaží Danielce zajistit co nejlepší životní podmínky. Její možnosti jsou však s ohledem na její plat omezené. V tuto chvíli jí nezbývají peníze na úhradu obědů v mateřské škole.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,188 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka se snaží, jak nejvíce může, ale na obědy ve školce už peníze nezbývají

Jsem maminkou šestileté Danielky, která si moc užívá čas strávený ve školce. Doufám, že ji jednou bude stejné nadšení provázet i ve škole. Danielka ráda jezdí na kole a zpívá, takže je klidně možné, že mám doma budoucí slavnou cyklistku nebo zpěvačku.

S Danielkou jsme ještě nedávno bydlely v azylovém domě, ale teď už žijeme v malém podnájmu. Moc ráda bych jí v novém bytě vytvořila hezký a bezpečný domov a věřím, že se mi to podaří. Zatím však bojujeme s penězi. Danielce teď musím zaplatit obědy ve školce, jenže jakmile poplatím všechny nutné výdaje na bydlení a potraviny, žádné peníze mi z výplaty nezbudou.

I když pro mě není snadné žádat o pomoc, rozhodla jsem se obrátit na Patrona dětí. Hrdost je důležitá, ale když hrozí, že vaše dítě nebude mít teplý oběd, musí jít stranou. A tak vás prosím o finanční příspěvek právě na obědy ve školce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě