Aby mohla Danielka rozvíjet svou motoriku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet; zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Mgr. Martina  Mazánková
Patron příběhu

Mgr. Martina Mazánková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Danielkou a její rodinou jsem se poznala začátkem tohoto roku, kde jsem se stala jejich poradkyní rané péče. Jezdím do rodiny každých 14 dní a společně s rodiči se snažíme hledat vhodné způsoby pro podporu Danielky. Danielka je dvouletá holčička, která se narodila s vývojovou vadou levé horní končetiny, lehce se začíná opožďovat i v psychomotorickém vývoji. Nejvýrazněji je však u Danielky opožděn vývoj řeči. Pro rodiče je tak velmi těžké se s ní domluvit i na běžných věcech, které provází všední den. Při práci s Danielkou se nám velmi osvědčil tablet. Jedná se o jednu z mála pomůcek, která Danču opravdu zaujala. Prostřednictvím různorodých vzdělávacích aplikací si rozvíjí myšlení. Ovládání tabletu je pro ni, vzhledem k její vývojové vadě horní končetiny, velmi snadné a poskytuje jí při hře větší uspokojení než manipulace s běžnými hračkami, která je pro Danču náročná a ne vždy se jí daří. Společně s rodiči však vnímáme tablet jako velmi dobrý prostředek pro rozvoj komunikace. Existuje mnoho aplikací, které umožňují sestavení komunikačních tabulek z obrázků či fotografií. Proto bychom chtěli touto cestou získat finanční prostředky na zakoupení tabletu. Věřím, že každodenní a dlouhodobá práce s tabletem usnadní vzájemné porozumění mezi Danielkou a rodiči.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Danielky

Danča je velmi kontaktí holčička, ráda se chová a je v objetí rodičů. Ráda si hraje s balónky. Narodila se s vývojovou vadou v podobě chybějící levé ruky v předloktí. Dcera se do prvního roku věku dítěte vyvíjela s malou odchylkou vcelku stejně jako jiné děti. V roce přišel zlom, Danča přestala komunikovat, reagovat, vnímat okolí a socializovat se. Byla jí diagnostikována vážná porucha mentalního a psychomotorického vývoje. Komunikace, práce či výchova dcery je nesmírně náročná z důvodu individualních potřeb. Danča navštěvuje rehabilitaci, psychiatra, psychologa, ortopeda, neurologa ,poradnu pro rizikové děti a ortopedickou protetiku z důvodu chybějící ruky.

Pracovníkem ranné péče nám bylo doporučeno zakoupení tabletu, díky kterému by se mohla Danielka nadále rozvíjet. Bohužel je jeho pořizovací cena vysoká a naše finance na ni nestačí. Proto se s prosbou o pomoc obracíme na vás. Budeme velmi rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě