Aby mohla Emmička jednou chodit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace

Obrázek daru
Mgr. Hana Janurová
Patron příběhu

Mgr. Hana Janurová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Emmička je dvouletá holčička, která se stále snaží dělat pokroky. Některé věci jí jdou v porovnání se sestřičkou dvojčetem snáze, ale ne vždy se jí chce trénovat. Koníci, na které začala rodina v letošním roce dojíždět, jsou pro ni motivující k držení hlavičky, zpevnění těla, což jí dále pomáhá v rozvoji lokomoce. Od prvního setkání si obě holky koně užívaly a moc hezky a klidně na ně reagovaly, což je nečekaná reakce, jelikož v jiných neznámých prostředích a situacích jsou dráždivé, lekavé a nesvé. Rodina navštěvuje lékaře a rehabilitace a nyní vyhledávají i další terapie a metody. Hipoterapie je jedna z nově zařazených a Emmince hodně pomáhá a dává i rodičům další energii k cvičení a víru, že budou holky brzy chodit samy. Nyní je vhodné navštěvovat koníky dvakrát týdně, což se stává z důvodu delší vzdálenosti časově a finančně náročné, proto ráda podpořím tento projekt, aby holky nemusely intenzitu cvičení snižovat

Společně jsme vybrali
celou částku 4,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Emmičky

Emiččka je dvouletá holčička, která je velmi kontaktní. Ráda se s námi objímá. Má opožděný psychomotorický vývoj a vyžaduje celodenní péči. Ve svých téměř třech letech se plazí a sama se ani nenají. Je to pohodová holčička a vyžaduje hodně pozornosti a stimulace. Hiporehabilitace ji pomáhá posouvat jak v mentální, tak motorické rovině. Jsou to malé nepatrné krůčky, ale i to je pro nás úspěch a dává nám naději, že bude líp. V březnu 2020 jí diagnostikovali vzácný CFC syndrom. Ten stejně tak diagnostikovali Emmiččině sestřičce Ellynce.

Emmičce hodně pomáhá kontakt s koněm. Hiporehabilitace nám zároveň dává naději, že bude Emmička jednou chodit. Finančně jsou rehabilitace však velmi nákladné a aby se dostavily výsledky, je třeba je absolvovat dvakrát týdně. Proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu vděčná za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě