Aby mohla Erika lépe komunikovat s okolím

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální oční zařízení Tobii

Obrázek daru
Bc. Jana Nováková
Patron příběhu

Bc. Jana Nováková

poradce rané péče

Komentář patrona

S Eriky rodinou se znám ze Střediska rané péče. Malá Erika se nehýbe, nesedí, neleze, nechodí a komunikuje pouze zrakem. Žije v úplné rodině, která ji miluje a dělá pro ni první poslední. Aby se svojí dcerkou mohli lépe komunikovat, potřebují speciální oční zařízení, jehož pořízení je nad jejich finanční možnosti. Společně jim však můžeme pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 32,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé bojovnice Eriky

Ahoj, jmenuji se Erika. Umím být hodně veselá, ale většinu času k tomu nemám důvod. Mám mladší sestřičku Miu, která kolem mě pořád pobíhá a hraje si. Moc bych si přála běhat s ní, ale bohužel to nejde. Nějak se stalo, že neumím chodit, sedět, mluvit a vlastně si ani nedokážu vzít hračku.

Když jsem se narodila (trošku dřív, než jsme měla), pan doktor mě chválil, jak jsem šikovná. Byla jsem zdravé a šťastné miminko, které rádo poznávalo svět. Potom mě ale mamka s taťkou nechali naočkovat a od té doby to šlo se mnou z kopce. Tělíčko mě přestalo poslouchat, najednou jsem se nedokázala posadit. Prostě to nešlo. Nemohla jsem zvednout ruku, padala mi hlavička.

No a takhle to mám doteď. Mamka s taťkou by mi teď rádi pořídili speciální oční zařízení, díky kterému bych s nimi mohla komunikovat díky svým očím. Docela by se to hodilo i ve školce. I když mě totiž tělo neposlouchá, v hlavě to mám v pořádku, takže můžu chodit do běžné školky. Toto zařízení ale stojí hodně peněz a rodiče na něj nemají. Proto bych ráda poprosila o pomoc a příspěvek. Rodiče jsou smutní z toho, že nemají dostatek korunek, ale věřím, že díky Patronovi dětí se nám podaří nějaké vybrat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě