Aby mohla Esterka i nadále chodit do školky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné a školkovné na celý rok

Obrázek daru
Václav  Krejčí
Patron příběhu

Václav Krejčí

rodinný přítel

Komentář patrona

Malou Esterku znám už od narození. Ona i její maminka jsou moc fajn a já se je snažím podporovat, jak nejlépe dovedu. Pomáhal jsem jim se stěhováním a sestavováním nábytku, vypomáhám i s drobnými opravami v bytě, se kterým si maminka sama neporadí. Esterka navíc kamarádí s mým synem Teodorem, a tak někdy jdeme všichni na procházku nebo na zmrzlinu. Maminka i Esterka jsou hodně obětavé, pro ostatní by se rozdaly, teď ale samy potřebují pomoc. Maminka si totiž nemůže dovolit úhradu stravného a školkovného. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh maminky samoživitelky a její Esterky

Tříletá Esterka je šikovná holčička, která si užívá čas strávený ve školce. Vždy, když si ji vyzvedávám, mi už mezi dveřmi hlásí, co parádního ve školce vyrobila nebo co nového se naučila. Doma se spolu také učíme angličtinu, která ji moc baví. Na svůj věk je opravdu bystrá a hodně toho ví.

Esterku vychovávám sama. Jejího otce jsem poznala v Anglii a byla to láska na první pohled. Zpočátku jsem s ním byla nesmírně šťastná, později ale začal být agresivní, takže jsem vztah s ním ukončila. To jsem ještě netušila, že čekám dítě. Když jsem se tu novinu dozvěděla a informovala ho o tom, poslal mě na potrat. Řekl mi, že s tím nechce mít nic společného a že o mě ani dítě nestojí. Já jsem se ale rozhodla si Esterku nechat a bojovat za nás obě.

Nejprve mi byla velkou oporou moje rodina. Pomohli mi sehnat bydlení i základní vybavení. Pak jsem si našla nového partnera a těšila se na nový život. Protože jsme tehdy ale neměli moc peněz, neuváženě jsem si vzala půjčky, které nás měly posunout směrem k našemu vysněnému životu. Bohužel jsem však ani v tomto případě neměla na výběr partnera šťastnou ruku. Jednoho dne totiž vzal všechny peníze a utekl. Mně zůstaly jen dluhy.

Dlouho jsme s Esterkou žily pouze z rodičovského příspěvku a sociálních dávek. Jakmile však Esterka začala chodit do školky, nastoupila jsem na půl úvazku do práce. Můj příjem však vystačí jen na úhradu nákladů spojených s bydlením a jídlem a na splátku dluhů.

Nedávno jsem dostala ze školky několik upomínek, abych uhradila dlužnou částku, která vznikla na školkovném a stravném. Protože jsem měla strach, aby mi Esterku ze školky nevyhodili, dlužnou částku jsem zaplatila, bohužel už mi ale nezbylo na nájem. Je jasné, že pokud nebudu platit nájem, nemůžeme v našem bytě zůstat, proto vás moc prosím o pomoc. Zaplacená školka na celý příští rok pro mě bude jistotou, že Esterka bude moci ve školce zůstat a já budu mít dostatek peněz na nájem. Moc děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě