Aby mohla Ilonka drandit na speciální tříkolce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální tříkolku pro dospělé; dar zajišťuje LOPED-tříkolky s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Miloslava  Kocmanová
Patron příběhu

Mgr. Miloslava Kocmanová

třídní učitelka

Komentář patrona

Jsem třídní učitelkou Ilonky, která letos navštěvuje 6. ročník naší základní školy speciální. Ilonka je mentálně postižená dívka, navíc trpí epilepsií a má pohybové problémy. Vzhledem ke svému postižení nemůže jezdit na běžném kole, měla ale možnost vyzkoušet jízdu na speciální tříkolce, kterou dobře zvládá. Vzhledem k ceně je tato tříkolka pro rodinu bohužel nedosažitelná. Speciální tříkolka by Ilonce posloužila jako rehabilitační pomůcka na posilování svalových skupin a ke zlepšení koordinace pohybů, umožnila by jí užít si sportovní zážitky a zvládat delší vycházky s rodinou i zapojit se do dětských her.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ilonky

Jsem maminkou Ilonky. Ilonka se narodila zdravá, ale v pěti měsících prodělala krvácení do mozku. Od té doby její mozek velmi zpomalil svůj vývoj, takže je mentálně retardovaná. Trápí ji také epilepsie a je hyperaktivní. Ilonka chodí do speciální školy. Učení jí vzhledem k její diagnóze dá spoustu práce, ale čas strávený ve škole ji těší. Jako by Ilončin život nebyl už dost těžký, v zimě jí zemřel otec.

Ráda bych Ilonce dopřála aktivity, které by mohla dělat s námi. Také se potřebuje více začlenit mezi děti. Chtěla by jezdit na kole, ale to nezvládá. Řešením je speciální tříkolka pro velké děti a dospělé, ale na její nákup v současné době nedosáhnu. Ilonka jízdu na tříkolce vyzkoušela a moc se jí to líbilo! Navíc je pro ni šlapání na tříkolce dobrou rehabilitací. Děkuji velice za podporu dětí, které si „nevytáhly tak dobré karty“.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě