Aby mohla jet Nikolka se spolužáky na výlet

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyřdenní školní výlet zaměřený na sportovní aktivity

Obrázek daru
Mgr. Jana  Supiková
Patron příběhu

Mgr. Jana Supiková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Nikolčina rodina se v minulosti potýkala s nepříznivou situací ohledně bydlení. Nejprve bydleli v rodinném domku, který maminka zdědila v dědickém řízení po svých rodičích. S nabytím majetku však zdědili i nemalé dluhy, a to ve výši cca 800 000 korun. Rodiče si mysleli, že budou schopni dluh splácet a svým čtyřem dětem tím umožní bydlet v rodinném domku. Měsíční splátky však byly tak vysoké, že nebyli schopni tyto závazky plnit. Maminka dětí v té době pobírala pouze rodičovský příspěvek. Dům byl proto dán do dražby a rodina byla nucena se vystěhovat. Následovalo velmi složité období, protože najít levné a důstojné bydlení pro tolik osob nebylo snadné. Rodina se dokonce dostala do situace, kdy se museli rozdělit – maminka společně s dětmi bydlela v azylovém domě pro matky s dětmi a otec v azylovém domě pro muže. Nyní už rodina žije ve stabilním a důstojném bydlení a svou sociální situaci aktivně řeší. Po úhradě všech nezbytných výdajů jim ale nezbývají žádné finance, a tak si nemohou dovolit zaplatit Nikolce čtyřdenní sportovní výlet se spolužáky. Nikolka je moc šikovná a já věřím, že díky dárcům Patrona dětí na výlet přece jenom pojede.

Sdílet příběh:

Příběh Nikolky a její rodiny

Třináctiletá Nikolka moc ráda kreslí a hraje deskové hry. Velmi dobře se také učí a reprezentuje svoji školu v matematických soutěžích. Na vysvědčení má vždycky vyznamenání, a když je potřeba, pomůže s učením i svým třem sourozencům. Je zkrátka moc šikovná a zdá se, že na co sáhne, to se jí daří. Její rodiče jsou na ni moc pyšní.

Nikolčina početná rodina bydlí v městském bytě o velikosti 2+1. Tatínek pracuje v chráněné dílně a pobírá minimální mzdu. Maminka je zaměstnaná jako operátorka výroby, ani její plat ale nepřesáhne minimální mzdu. Základní výdaje za bydlení, potraviny i školu zvládnout uhradit, bohužel jim ale nezbývají peníze na čtyřdenní školní výlet, zaměřený na různé sportovní aktivity, na který se chystá Nikolčina třída. Pojďme na něj nadané matematičce přispět.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě