Aby mohla Julinka zůstat ve škole, kde to zná

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky, rodilého mluvčího v hodinách anglického jazyka a kulturní a vzdělávací akce v rámci Montessori školy na jedno pololetí

Obrázek daru
Mgr. Hana  Kroupová
Patron příběhu

Mgr. Hana Kroupová

ředitelka školy

Komentář patrona

Julinka navštěvuje 2. ročník základní školy, ve které působím jako ředitelka. Julinčina maminka je samoživitelka a nemá to zrovna snadné. O své dvě děti se však stará s láskou, pečlivostí a důsledností. Bohužel se momentálně nachází ve finanční tísni a není proto schopná uhradit povinné poplatky spojené s Julinčinou docházkou do Montessori školy. Poplatky od rodičů škola využívá na pořízení pomůcek pro výuku, dále na různé exkurze a výlety v rámci školy a školní družiny. Maminka si však nemůže dovolit tento poplatek uhradit. Pojďme jí s tím proto pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Julinky, která se vyrovnává se ztrátou tatínka

Julinka je osmiletá slečna, která moc ráda čte a maluje. Díky Patronovi dětí také chodí do základní umělecké školy, kde se věnuje hře na housle. Úplně tomu propadla a housle téměř nedá z ruky. Julinka chodí do 2. třídy Montessori školy, kde se jí moc líbí. Má ráda své spolužáky i paní učitelky, v jejich společnosti se cítí dobře. Aby však mohla do této školy chodit i nadále, musím zaplatit 5 000 korun do školní pokladny. Z těchto peněz se hradí různé kulturní a vzdělávací akce, ale také rodilý mluvčí v hodinách anglického jazyka. Pokud tento poplatek neuhradím, bude muset Julinka ze školy odejít. Já si ale takový výdaj teď nemůžu dovolit.

Julinku a jejího brášku totiž vychovávám sama. Otec mého syna se o své dítě nezajímá a Julinky otec zemřel. Bohužel po sobě zanechal dluhy, které musím splácet. Momentálně pracuji jako OSVČ, nedávno však zemřel můj spolupracovník, což se podepsalo i na našem podnikání. Práce na živnostenský list mi navíc komplikuje situaci v tom, že nedosáhnu na sociální příspěvky. S Julinkou a jejím bráškou tak žijeme od výplaty k výplatě.

Julinku děsí představa, že by školu, kde má své kamarády, musela opustit. Je hodně citlivá a jakékoli změny ji dost stresují. Stále se také vyrovnává se smrtí svého tatínka. A protože si nepřeji nic jiného, než aby byla moje holčička šťastná, prosím vás o pomoc s úhradou poplatků škole. Nechci si ani představit, jak moc by byla nešťastná, kdyby se do ní už nemohla vrátit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě