Aby mohla Julinka zůstat ve škole, kde to zná

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

družinu a školné v soukromé škole na 6 měsíců

Obrázek daru
Martina  Třešňáková
Patron příběhu

Martina Třešňáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Julinku a její rodiče znám velmi dobře. Julinka chodila s mými dcerkami do školky a staly se z nich bezvadné kamarádky. Často se navštěvují a Julča s námi občas chodí do divadla nebo jezdí na výlety. Je to hodné děvče plné elánu, které v září nastoupilo do 2. třídy soukromé základní školy. Jiná škola v naší obci bohužel není a doprava do jiného města by pro rodiče byla časově i finančně náročná. Julinčina maminka nedávno onemocněla zákeřnou a nevyléčitelnou chorobou, která ji zcela ochromila. Momentálně tak nepracuje stejně jako tatínek, který kvůli jejímu ošetřování nemůže pracovat. Pobírá tak jen 60 procent původního platu. Pojďme mu proto pomoci s úhradou školného a družiny. Sám to teď všechno nezvládne.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Julinky, která má vážně nemocnou maminku

Jsem tatínkem sedmileté Julinky. Je to šikovné a chytré děvče, na které jsem moc pyšný. V září nastoupila do 2. třídy a každý den chodí domů nadšená, plná zážitků a informací.

Škola, kterou Julinka navštěvuje, je soukromá. Původně byla v naší vesnici běžná základní škola, ta však byla časem zrušena a nahradila ji právě škola soukromá. Místní děti platí nižší školné, což je fajn, my se ale s Julinčinou maminkou nacházíme v situaci, kdy si platbu školného nemůžeme dovolit.

Julinčina maminka je teď vážně nemocná – lékaři jí našli objemný tumor v pánvi. Její stav jí nedovoluje chodit do práce, já sám jsem teď na 60 procentech svého platu a starám se o ni. Bohužel je na tom opravdu zle a nedokáže se o sebe postarat.

Pokles našich příjmů způsobil, že nám chybí peníze na Julinčino školné. Zvažovali jsme, že bychom dali Julinku do jiné školy v okolí, náklady na cestování do nejbližšího města však ve výsledku vyjdou stejně jako školné v její stávající škole. Navíc nemáme auto, takže bych ji musel dvakrát denně vozit vlakem, což bych časově nezvládl. Partnerku nemohu nechat tak dlouho doma samotnou.

Po dlouhém přemýšlení jsem se proto rozhodl požádat o pomoc s úhradou školného vás. Finančně nám bohužel nikdo z našeho okolí pomoci nemůže a já už nemám na koho jiného se obrátit. Julinka je ve škole ráda a díky vám v ní bude moci zůstat. Za jakýkoli příspěvek budu nesmírně vděčný.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě