Aby mohla Klárka pravidelně plavat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pravidelné vstupy do bazénu

Obrázek daru
Fahima Nedorostová
Patron příběhu

Fahima Nedorostová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Klárku a její maminku znám už dlouho. S maminkou jsem velmi dobré přítelkyně bez mála 30 let a víme o sobě téměř vše. Maminka je rozvedená a kromě Klárky vychovává ještě šestiletého chlapečka. O své děti se výborně stará, i když to nemá jednoduché. Obě děti totiž mají potíže s pohybovým ústrojím a trpí svalovou ochablostí. Rehabilitace a cvičení jsou u nich na denním pořádku. Klárku navíc čeká operace hlavy. Klárka velmi ráda sportuje, kvůli svému zdravotnímu stavu je však pro ni spousta pohybových aktivit nemožných. Přesto existuje sport, který je pro ni ideální, a tím je plavání. Maminka si ale momentálně nemůže dovolit platit jí pravidelné návštěvy bazénu.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Klárky, které plavání pomáhá bojovat se svalovou ochablostí

Třináctiletá Klárka se potýká s řadou zdravotních problémů. Její tělo ji bohužel neposlouchá tak, jak by mělo. Trpí svalovou ochablostí (hypotonií) a dá jí hodně práce, aby trošku zesílila. Klárku také trápí skolióza páteře a za nedlouho ji čeká operace hlavy. Lékaři zjistili, že má moje holčička na lebce výrůstek, který tam nepatří. Klárka je ale velká bojovnice a určitě to všechno zvládne.

Od malička s ní chodím na fyzioterapii, doma cvičíme podle Vojtovy metody i Bobath konceptu. Musela jsem dokonce pořídit rehabilitační stůl, aby měla Klárka k rehabilitování ideální podmínky. Pátým rokem také jezdí na pravidelné lázeňské pobyty, které jí hodně pomáhají. V poslední době Klárku nejvíce trápí alergie na lepek (celiakie), takže musím bedlivě hlídat, jak se moje dcerka stravuje.

Přes všechny své problémy Klárka ráda sportuje. Mnoho sportů je pro ni zapovězených, plavání jí ale bylo doporučeno. Sport je důležitý pro posilování Klárčiných ochablých svalů, protože se však sama starám o dvě děti, nemohu si teď dovolit zaplatit jí permanentku do bazénu. Proto prosím o pomoc vás.

P. S. Jméno dítěte bylo na přání maminky změněno. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě