Aby mohla Míša dostudovat tam, kde to zná

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravování a pobyt v internátu na jedno pololetí

Obrázek daru
Jana Vokálová
Patron příběhu

Jana Vokálová

vedoucí vychovatelka

Komentář patrona

Míša se potýká s vývojovou dysfázií (má problémy s komunikací), proto navštěvuje už od 1. třídy internát logopedické základní školy. Za dobu jejího pobytu u nás se její komunikační schopnosti i psychický stav velmi zlepšily, ale vzhledem k závažnosti diagnózy je její pobyt na internátě stále žádoucí. Míša je moc milé děvče, i když si momentálně prochází pubertou. Ke svému okolí je ale přesto vstřícná, pozorná a ochotná kdykoliv pomoci, což se o mnoha jejích vrstevnících říct nedá. Míšina maminka je samoživitelka a neustále se potýká s nedostatkem finančních prostředků. Vychovává ještě jednu dceru, pracuje jako prodavačka, alimenty dostává nepravidelně. Aktuálně si nemůže dovolit uhradit internát a stravné pro Míšu na další pololetí, což je problém. Jsem ale přesvědčená o tom, že se díky Patronovi dětí podaří potřebnou částku vybrat, takže se s Míšou v září na internátu opět potkám.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, která má před sebou poslední rok na základní logopedické škole

Míše bude zanedlouho 15 let a v září nastoupí do posledního ročníku logopedické školy, kterou navštěvuje už od 1. třídy. Potýká se totiž s vývojovou dysfázií, kvůli které má potíže s komunikací, a občas je jí hůře rozumět. Za dobu svojí docházky do školy se to už ale hodně zlepšilo a jako bonus tam poznala spoustu skvělých kamarádů.

Přes týden je Míša na internátu a víkendy a prázdniny tráví s maminkou. Když byla malá, její rodiče se rozvedli, což ji dost poznamenalo. Bojovala s poruchou příjmu potravy a byla emočně hodně nevyrovnaná. S nástupem do logopedické školy a na internát se to naštěstí zklidnilo a dnes je z ní veselé a usměvavé děvče.

Aby se však po prázdninách mohla opět potkat se svými spolužáky, musí její maminka uhradit internát a také stravování. Bohužel teď není takový výdaj v jejích finančních možnostech. Obrátila se proto na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Bez finanční podpory se Míša nebude moci do své školy vrátit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě