Aby mohla postižená Michalka poznávat svět

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

elektrický "zvedák"; dar zajišťuje firma Protec Metal s.r.o.

Obrázek daru
Petra Šmejkalová
Patron příběhu

Petra Šmejkalová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Michalku jsem začala potkávat zhruba před 8 lety na akcích pro děti pořádaných v naší obci partou, která si říká Mladé občanky Bělče. Michalka má dvě zdravé sestry, a když jely na nějakou akci, tak samozřejmě vzaly Michalku s sebou. Seděla sice na vozíku a akcí se přímo neúčastnila, ale chechtala se a smála se na plné kolo. S Michalčinou mamkou jsme se postupně seznamovaly víc a víc, a když jsem nastoupila na mateřskou a začala doma trávit víc času, tak se z nás staly skvělé kamarádky. S Michalkou se kamarádí i moje dvě děti. Vždycky vymyslí nějaké blbiny, které Michalku rozesmějí, nebo ji v rámci možností zapojí do svých her. Obdivuji Michalky rodinu za to, co vše pro ni dělá. Michalčin táta pracuje, mamka je s ní doma. I přes ztíženou finanční situaci se rodiče snaží všem svým 3 dcerám poskytnout maximální možnou péči a vybavení. Opravdu klobouk dolů před tím, jak celá rodina funguje - jako jeden skvělý tým. Teď by potřebovali pomoci s pořízením speciálního zvedáku, který Michalce umožní dostat se do auta a ven. Michalka je už velká holka a přesun v náručí už zkrátka není v silách jednoho člověka. Pomozme jim, prosím, společně.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,850 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí postižené dcerky

Michalka je čtrnáctiletá slečna, která by se chtěla podívat trochu do světa nebo vyrazit se svými sestrami na nákupy. To, co je pro jiné mladé slečny samozřejmostí, je však pro Michalku zatím pouze snem. Abychom jí ho mohli splnit, potřebujeme speciální zvedák, který nám pomůže dostat Michalku do auta a z něj. A proč je to pro nás tak nutné?

Naše Michalka prodělala po porodu krvácení do mozku, jehož následkem je dětská mozková obrna. Později se přidala ještě epilepsie, centrální zraková porucha a středně těžká mentální retardace. Michalka se trápí se spastickými křečemi, bolestmi nohou a rukou a špatným zrakem. Po celý život bude závislá na péči jiných lidí a upoutána na invalidní vozík. Potřebuje pomoci úplně se vším, sama se nepřesune ani o metr.

Čím je Míša starší, tím je péče o ni náročnější. Roste jako z vody a manipulace s ní je čím dál obtížnější. I přes několik ortopedických operací se Michalky pohyblivost bohužel vůbec nezlepšila. Abychom se vůbec dostali ven, musíme všude jezdit autem, které jsme si letos na jaře kvůli Michalce koupili. Bohužel už nám ale nezbyly peníze na nákup speciálního zvedáku, bez jehož pomoci Michalku nedokážeme dostat do auta. Proto prosíme o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě