Aby mohla Sára zpracovávat úkoly do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Darja  Mičová
Patron příběhu

Darja Mičová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Sára je sedmnáctiletá slečna, která se svojí maminkou momentálně bydlí v azylovém domě. Sára kromě maminky nikoho jiného z rodiny nemá. Jako sociální pracovnice z azylového domu můžu říct, že tato šikovná středoškolačka tráví téměř veškerý svůj volný čas na brigádě. O letních prázdninách měla dokonce dvě. Snaží se totiž finančně pomoct své mamince, která chodí do práce na dvousměnný provoz. Děvčata šetří na kauci na nové bydlení, které je pro ně v současné době prioritou. Sára je nyní ve věku, kdy se ukazuje, že k tomu, aby mohla řádně plnit své školní povinnosti, potřebuje notebook. Protože na něj ale s maminkou nemají peníze, prosí vás o příspěvek na tuto nezbytnou součást studijní výbavy.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Sáry, která jí pomáhá našetřit na kauci na byt

Jsem maminkou sedmnáctileté Sáry, se kterou momentálně žijeme v azylovém domě. Původně jsme bydlely v pronajatém bytě, kde jsme sdílely kuchyň a koupelnu s další domácností. Pronajímatel nám ale v zimě neustále vypínal topení, takže bylo jasné, že se musíme odstěhovat. A protože to celé proběhlo hodně rychle, v podstatě ze dne na den, neměly jsme našetřené peníze na kauci na nový byt. Naštěstí nás zachránil azylový dům.

Sárinka chodí na střední školu, která ji moc baví. Na vysvědčení měla vyznamenání, opravdu se snaží. Příprava do školy pro ni ale není snadná. Studenti ke zpracování úkolů často využívají počítač, který Sára nemá. Pokud po nich tedy učitelé chtějí něco v elektronické podobě, musí se Sára spolehnout na to, že jí některá z kamarádek půjčí notebook. Pracovnice našeho azylového domu jí také umožňují pracovat na jejich počítači v kanceláři, což je skvělé. Až se ale odstěhujeme, už to samozřejmě nepůjde. Proto bych vás chtěla moc poprosit o příspěvek na notebook.

Sára strávila celé léto na brigádách a v průběhu roku si také přivydělává. Pomáhá mi našetřit na kauci na byt, abychom se mohly co nejdříve přestěhovat. Je mi velkou oporou. Vlastní notebook by jí udělal obrovskou radost a konečně ji zbavil neustálých obav z toho, jak bude zpracovávat zadané školní úkoly.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě