Aby mohla Štěpánka zůstat tam, kde je doma

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nájemné na tři měsíce

Obrázek daru
Mgr. Renata  Studenková
Patron příběhu

Mgr. Renata Studenková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Se Štěpánkou a její maminkou pracuji už 5 let. V rámci naší spolupráce se snažíme zlepšit nepříznivou životní situaci a pro Štěpánku vytvořit bezpečné domácí prostředí. Štěpánka bydlí jen s maminkou. Otec jí zemřel, ale i když žil, nejevil o ni zájem. Vzhledem k tomu, že nikdy nepracoval, nevznikl Štěpánce nárok na sirotčí důchod. Štěpánka se učí na automechanika a po prázdninách nastoupí do 2. ročníku. Učí se dobře. Maminka se však potýká s finančními problémy, které zapříčinila její dlouhá pracovní neschopnost a dluhy, jež 3. rokem poctivě splácí. I když pracuje, na živobytí jí zbývá jen velmi málo peněz. Nyní by potřebovala pomoci s úhradou nájmu na 3 měsíce. Pokud se jí nedostane pomoci, bude se muset se Štěpánkou vystěhovat a putovat pravděpodobně do azylového domu. A právě tomu se chceme vyhnout.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,574 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své rodiny

Sedmnáctiletá Štěpánka je moje úžasná dcera, která je mi velkou oporou. Hodně mi doma pomáhá a nebojí se cokoli opravit, přivrtat nebo složit. O tom, že je to holka do nepohody, svědčí i fakt, že nastoupí do 2. ročníku na učilišti, obor automechanik. Poctivé práce se prostě nebojí.

Se Štěpánkou bydlíme samy, její otec už nežije. Já pracuji a ještě se snažím si o víkendech přivydělávat na brigádách. Když však zaplatím nezbytné výdaje a uhradím splátku dluhu, který vznikl proto, že jsem chtěla pomoci kamarádce, už mi mnoho peněz nezůstane. Aktuálně je situace o to horší, že jsem po vážném úrazu zůstala dva měsíce v pracovní neschopnosti. A protože jsme už předtím se Štěpánkou žily od výplaty k výplatě, rapidní pokles našich příjmů způsobil, že jsme se dostaly do mínusu a momentálně se nacházíme ve finanční tísni.

Nejvíce teď bojujeme s placením nákladů na bydlení. Proto vás moc prosím o pomoc s úhradou nájmu, a to na 3 měsíce. Během této doby se dám finančně dohromady a budu schopná nájem řádně platit. Teď ale budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě