společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Aby mohli Aleš a Filip bydlet tam, kde to znají

Přispívali jste na

nájemné na dva měsíce

Bc. Barbora  Krpálková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Barbora Krpálková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu s dvojčátky Aleškem a Filípkem znám ze svého povolání sociální pracovnice. Rodiče se na mne obrátili v rámci poradenství, jelikož si neví rady se svou finanční situací. V současné době oba rodiče, kvůli náročné péči o děti, pracují pouze na dohodu o pracovní činnosti a mají tak omezené možnosti finančního výdělku.

Péče o dvojčata je pro rodiče náročná, neboť Alešek trpí syndromem ADHD a Filípkovi byl diagnostikován autismus. Rodiče nemají žádné příbuzné, takže se v péči o děti musí spoléhat jen sami na sebe.

Rodině končí nájemní smlouva v městském bytě a blíží se platba nájemného na další období. Pokud úhradu neprovedou, budou se muset odstěhovat, což jim přidělá spoustu starostí. Pro kluky by stěhování znamenalo vykořenění a zvykání si na nové prostředí. Rodiče se rozhodli poprosit o pomoc prostřednictvím projektu Patron dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,796 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Alešek a jeho bráška Filip mohli zůstat tam, kde to znají

Dvojčátka Alešek a Filípek bydlí s rodiči v městském nájemním bytě. Oba mají v životě trochu víc komplikací, než by takoví 4,5letí šikovní kluci potřebovali. Aleška trápí ADHD s občasnými záchvaty vzteku a poruchou pozornosti, Filípek se na svět dívá pohledem autisty. Mamince s tatínkem dá péče o ně celkem zabrat. Nemohou proto pracovat na plný úvazek, a tak se v rodinném rozpočtu čtyřčlenné rodiny na některé věci nedostává.

V krátké době jim skončí nájemní smlouva v městském bytě, a potřebují najednou uhradit nájemné za dva měsíce. Pokud se budou muset z užívaného bytu odstěhovat, nastane řešení spousty problémů zase od začátku. Kluci budou vytrženi ze známého prostředí, všichni členové rodiny si budou muset budovat nové sociální vazby.

Spojíme naše síly a pomůžeme s Patronem dětí rodině v nelehké finanční situaci?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě