Aby mohli Aleš a Filip bydlet tam, kde to znají

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nájemné na dva měsíce

Obrázek daru
Bc. Barbora  Krpálková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Barbora Krpálková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu s dvojčátky Aleškem a Filípkem znám ze svého povolání sociální pracovnice. Rodiče se na mne obrátili v rámci poradenství, jelikož si neví rady se svou finanční situací. V současné době oba rodiče, kvůli náročné péči o děti, pracují pouze na dohodu o pracovní činnosti a mají tak omezené možnosti finančního výdělku.

Péče o dvojčata je pro rodiče náročná, neboť Alešek trpí syndromem ADHD a Filípkovi byl diagnostikován autismus. Rodiče nemají žádné příbuzné, takže se v péči o děti musí spoléhat jen sami na sebe.

Rodině končí nájemní smlouva v městském bytě a blíží se platba nájemného na další období. Pokud úhradu neprovedou, budou se muset odstěhovat, což jim přidělá spoustu starostí. Pro kluky by stěhování znamenalo vykořenění a zvykání si na nové prostředí. Rodiče se rozhodli poprosit o pomoc prostřednictvím projektu Patron dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,796 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Alešek a jeho bráška Filip mohli zůstat tam, kde to znají

Dvojčátka Alešek a Filípek bydlí s rodiči v městském nájemním bytě. Oba mají v životě trochu víc komplikací, než by takoví 4,5letí šikovní kluci potřebovali. Aleška trápí ADHD s občasnými záchvaty vzteku a poruchou pozornosti, Filípek se na svět dívá pohledem autisty. Mamince s tatínkem dá péče o ně celkem zabrat. Nemohou proto pracovat na plný úvazek, a tak se v rodinném rozpočtu čtyřčlenné rodiny na některé věci nedostává.

V krátké době jim skončí nájemní smlouva v městském bytě, a potřebují najednou uhradit nájemné za dva měsíce. Pokud se budou muset z užívaného bytu odstěhovat, nastane řešení spousty problémů zase od začátku. Kluci budou vytrženi ze známého prostředí, všichni členové rodiny si budou muset budovat nové sociální vazby.

Spojíme naše síly a pomůžeme s Patronem dětí rodině v nelehké finanční situaci?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě