společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby Nikolka pořádně slyšela

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příslušenství ke kochleárnímu implantátu

Obrázek daru
MUDr. Vladimír  Eminger
Patron příběhu

MUDr. Vladimír Eminger

praktický lékař pro děti a dorost

Komentář patrona

Nikolku znám ze své ordinace praktického dětského lékaře. Děvče má voperovaný kochleární implantát, protože trpí oboustrannou hluchotou. Rodině momentálně schází peníze na úhradu některého příslušenství k implantátu. Funkční implantát je však pro Nikolku nesmírně důležitý. Pomáhá jí se zařazením do dětského kolektivu, se sociálním začlením a s komunikací s kamarády. Díky němu časem jistě překoná všechny komunikační bariéry, který ji zatím trápí. Pojďme jí proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,705 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Nikolky, která bez kochleárního implantátu neslyší

Náš příběh se začal psát před sedmi lety, kdy se nám narodila Nikolka. Nikolka byla krásné, zdravé a usměvavé děťátko a nikdo nepředpokládal, že by se na tom mělo něco změnit. Že všechno není v pořádku, jsme zpozorovali až po jednom z očkování. Kamarádi nás upozornili na to, že Nikolka nereaguje na některé zvuky. Jako rodiče jsme si to nechtěli moc připouštět, ale raději jsme s Nikolkou zašli k lékaři. Ten nám po vyšetření jejího sluchu oznámil, že naše dcerka neslyší na levé ucho a na pravém má jen poslední zbytek sluchu. Postupem času ale přestala slyšet úplně.

Nejprve dostala naslouchadla, která jí však vůbec nepomohla. Neslyšela s nimi vůbec nic. Ve čtyřech letech jí pak byl voperován kochleární implantát, na který si dlouho zvykala. Nechtěla ho, necítila se s ním dobře, v průběhu času se to ale naštěstí změnilo.

Kochleární implantát nám uhradila pojišťovna, jeho údržbu si ale musíme financovat sami. Jednotlivé součásti mají omezenou životnost, takže je potřeba je dokupovat a vyměňovat. Protože ale máme ještě další dvě děti (4 a 2 roky), je to pro nás finančně velmi náročné. Bez funkčního implantátu by ale naše dcerka nemohla chodit do školy a na světě, který by se jí opět ponořil do ticha, by se necítila dobře. Momentálně potřebnou finanční částku na pořízení nových součástek nemáme, proto prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě