Aby Nikolka pořádně slyšela

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příslušenství ke kochleárnímu implantátu

Obrázek daru
MUDr. Vladimír  Eminger
Patron příběhu

MUDr. Vladimír Eminger

praktický lékař pro děti a dorost

Komentář patrona

Nikolku znám ze své ordinace praktického dětského lékaře. Děvče má voperovaný kochleární implantát, protože trpí oboustrannou hluchotou. Rodině momentálně schází peníze na úhradu některého příslušenství k implantátu. Funkční implantát je však pro Nikolku nesmírně důležitý. Pomáhá jí se zařazením do dětského kolektivu, se sociálním začlením a s komunikací s kamarády. Díky němu časem jistě překoná všechny komunikační bariéry, který ji zatím trápí. Pojďme jí proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,705 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh Nikolky, která bez kochleárního implantátu neslyší

Náš příběh se začal psát před sedmi lety, kdy se nám narodila Nikolka. Nikolka byla krásné, zdravé a usměvavé děťátko a nikdo nepředpokládal, že by se na tom mělo něco změnit. Že všechno není v pořádku, jsme zpozorovali až po jednom z očkování. Kamarádi nás upozornili na to, že Nikolka nereaguje na některé zvuky. Jako rodiče jsme si to nechtěli moc připouštět, ale raději jsme s Nikolkou zašli k lékaři. Ten nám po vyšetření jejího sluchu oznámil, že naše dcerka neslyší na levé ucho a na pravém má jen poslední zbytek sluchu. Postupem času ale přestala slyšet úplně.

Nejprve dostala naslouchadla, která jí však vůbec nepomohla. Neslyšela s nimi vůbec nic. Ve čtyřech letech jí pak byl voperován kochleární implantát, na který si dlouho zvykala. Nechtěla ho, necítila se s ním dobře, v průběhu času se to ale naštěstí změnilo.

Kochleární implantát nám uhradila pojišťovna, jeho údržbu si ale musíme financovat sami. Jednotlivé součásti mají omezenou životnost, takže je potřeba je dokupovat a vyměňovat. Protože ale máme ještě další dvě děti (4 a 2 roky), je to pro nás finančně velmi náročné. Bez funkčního implantátu by ale naše dcerka nemohla chodit do školy a na světě, který by se jí opět ponořil do ticha, by se necítila dobře. Momentálně potřebnou finanční částku na pořízení nových součástek nemáme, proto prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě