Aby Ondra lépe slyšel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Diskrétní bezdrátový mikrofon Phonak Roger Pen + univerzální indukční přijímač Phonak Roger MyLink

Dárek zajišťuje Audiodům

(REJA spol. s r. o.)

Obrázek daru
Mgr. Jana  Fenclová
Patron příběhu

Mgr. Jana Fenclová

ředitelka Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.

Komentář patrona

Společně jsme vybrali
celou částku 34,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na techniku, která Ondrovi pomůže lépe slyšet a rozumět

Ondra se narodil s těžkou nedoslýchavostí, která se bohužel minulý rok skokově zhoršila. Relativně dobře slyší hluboké tóny, ale nevnímá vysoké. Sluchovou vadu zatím kompenzujeme kvalitními sluchadly. V záři 2016 nastoupil Ondra do první třídy běžné základní školy. Výuku zvládl bez asistenta, ale sám říkal, že slyšel asi polovinu z toho, o čem paní učitelka v hodinách mluvila. Byl z toho nešťastný, protože se obracel pro upřesnění na spolužáky, a tím samozřejmě rušil vyučování.

Ondrovi by velmi pomohlo bezdrátové příslušenství Roger (mikrofon a indukční přijímač) od firmy Phonak, které mu hodně usnadní porozumění a umožní mu lépe slyšet na větší vzdálenost i v hluku. Toto zařízení měl od firmy na týden zapůjčené. Ondra i paní učitelka z něj byli doslova nadšení. Ondra mnohem více rozuměl a za těch pár dní ve škole doslova ožil.

Předpokládáme, že by Ondra využil Roger systém také na základní umělecké škole, kam již druhým rokem dochází na sólový zpěv a hru na klavír. Má talent a cit pro hudbu, který mu sice vada sluchu značně ztěžuje, ale naštěstí neznemožňuje. Ondra se velmi rychle každou skladbu naučí nazpaměť, přehrává si písničky, které pochytí v běžném životě, a dokonce si velmi rád skládá vlastní skladby. Na pianu, které rodina díky Nadaci TV Nova získala, hraje a cvičí minimálně čtyřikrát týdně.

Ondra v současné době bydlí s maminkou v pronajatém bytě. Otec, se kterým se matka rozvádí, je už rok nezaměstnaný a na péči syna bohužel nepřispívá. Chtěli bychom Ondrovi dopřát kvalitnější poslech a vidět jej šťastného a radujícího se z okolních zvuků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě