Aby Pavlínka porozuměla světu kolem sebe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad s aplikací Klábosil; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Pavlína  Blažková, DiS.
Patron příběhu

Pavlína Blažková, DiS.

pracovnice rané péče

Komentář patrona

Pavlínka navštěvuje službu Rané péče od roku 2018, protože trpí vývojovou dysfázií, lehkou mentální retardací. Trápí ji noční děsy a diagnostikováno u ní bylo ADHD. Rodina se snaží, aby se Pavlínka co nejvíce dokázala vyrovnat zdravým dětem. Maminka zůstala na všechno sama, ale Pavlínka má i velkého bráchu, který je velkým pomocníkem. Všichni kolem dívenky se snaží co nejvíce u ní rozvíjet komunikaci i pomocí piktogramů. Chtějí, aby se co nejvíce naučila a nebyla odkázána na pomoc druhých.Velmi by jim k tomu pomohl iPad se speciální aplikací Klábosil.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,567 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pavlínky, pro kterou je mezilidská komunikace neskutečně složitá

Šestiletá Pavlínka toho má už hodně za sebou. Hned po svém příchodu na svět mě hodně vyděsila, protože měla potíže s dýcháním, lékaři však naštěstí situaci zvládli, takže jsem si z porodnice nakonec odnášela zdravou holčičku.

Pavlínka ale bývala často nemocná. Mívala vysoké teploty, proti kterým se její tělo bránilo křečemi. Několikrát byla hospitalizována v nemocnici a já se pořád dokola ptala sama sebe, co se to děje. Byla jsem opravdu vyděšená. Později se ukázalo, že si zřejmě nedostatek kyslíku při porodu vybírá svou daň. Pavlínka dnes totiž trpí opožděným psychomotorickým vývojem. Chodit například začala mnohem později než její vrstevníci a dodnes má obrovské problémy s komunikací. Neumí si říct o to, co potřebuje, nedokáže vyjádřit, co cítí. Pravidelně s ní však chodím k logopedovi a dokonce jsem jí zapsala do logopedické školky, tolik očekávané úspěchy se však zatím nedostavují.

Pavlínčin logoped nám ale nedávno doporučil iPad se speciálním výukovým programem Klábosil, který umožňuje lidem s různými komunikačními poruchami vyjadřovat své potřeby a emoce. Umožňuje jim účinně komunikovat se svým okolím a to je přesně to, co Pavlínka neumí. Díky této aplikaci bych tak konečně věděla, co má moje dcerka na srdci. A Pavlínce by se nesmírně ulevilo, protože žít s pocitem, že chcete někomu něco říct, ale nevíte jak, musí být hrozné. Protože si ale výdaj v podobě iPadu nemohu dovolit, prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě