Aby Románek neměl ve školce hlad

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

úhradu obědů do konce školního roku

Obrázek daru
Gabriela Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

aktivizační pracovnice - Člověk v tísni

Komentář patrona

Mladá maminka se stará o dva chlapce ve věku 4 a 5 let. Děti jí byly svěřeny do výhradní péče v červnu 2017. Tatínek se o děti zajímá a vztahy mezi rodiči jsou v rámci možností stabilizované. Spolupráci s maminkou jsem navázala v únoru letošního roku a mohu říci, že je to velmi skromná a snaživá žena. Její finanční situace je velmi špatná, a to i přesto, že pobírá nárokové sociální dávky. Její příjmy musí stačit na nájem, základní životní potřeby a na splátky exekutorům. Finanční prostředky na zaplacení obědů pro Románka už ale nezbývají. Ten tak na stravu momentálně nemá nárok. Maminka však má zákonnou povinnost synka do předškolního zařízení posílat. Celá situace ji nesmírně trápí. Románek je velmi hodný, milý a plachý. A já bych mu touto cestou ráda pomohla.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Románkovi, který nemůže chodit ve školce na obědy

Románek (5 let) žije se svojí maminkou a mladším bráškou (4 roky). Tatínek s nimi nebydlí, ale pravidelně kluky navštěvuje.

Románek chodí do třídy pro malé předškoláky. Je tam moc rád, baví ho hrát si s dětmi. Je to hodný kluk, který dělá mamince jenom radost. V rodině ale nejsou peníze na zaplacení školních obědů. Románek tak už měsíc neseděl se svými spolužáky u oběda.

I když tatínek platí výživné 500 Kč měsíčně na každé dítě, peněz je v rodině velmi málo. Mamince nedávno skončila mateřská dovolená a nyní je evidována na úřadu práce. Dříve pracovala brigádně jako pomocná síla v kuchyni a teď si intenzivně hledá práci.

Se svými dětmi žije v bytě 2+1, kde je měsíční nájem 11 000 Kč, přičemž celkový příjem rodiny je 14 817 Kč. Maminka má na sebe také vedené 2 exekuce, své dluhy však poctivě splácí.

Bohužel už druhý měsíc nemá dostatek peněz na to, aby Románkovi zaplatila školní obědy. Pomůžeme Románkovi, aby mu nekručelo v bříšku?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě