společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby se Adélka cítila bezpečně

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

canisterapii

Obrázek daru
Kristina Chourová
Patron příběhu

Kristina Chourová

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Adélka je tříletá holčička s dětským autismem, s jejíž maminkou jsme v kontaktu od října 2018. Tehdy mne maminka oslovila se zájmem o získání asistenčního pejska pro Adélku. Díky pejskovi bude Adélka lépe zvládat pohyb venku. Pejsek pro ni bude parťák a kamarád, díky kterému se bude snižovat její fixace na maminku. Bude s asistenčním pejskem rozvíjet své dovednosti, protože je pro ni kontakt se psem motivací zapojit se do řízené činnosti. Bude ji podněcovat k rozvoji řeči, aby zkoušela opakovat základní slovíčka a povely.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adélky

Moje dcerka je hodná holčička, která má ráda zvířátka a své sourozence. Na první pohled se od ostatních dětí nijak neliší. Opak je bohužel pravdou. Má dětský autismus, stavy úzkosti, emoční labilitu a velkou fixaci na mne. Z důvodu jejího zdravotního stavu nemohu zatím do práce, neboť odmítá kontakty jak s dětmi, tak s dospělými. Bojí se většího kolektivu, je stále na plenkách, sama se nenají, nekomunikuje s nikým kromě mě a brášky.

Podepsala jsem smlouvu s organizací Pestrá, která se zabývá výcvikem asistenčních pejsků a dělá canisterapie (metoda pozitivního působení na potřebné osoby prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny). Máme díky tomu i možnost získat asistenčního pejska, který bude pro Adélku velkým pomocníkem v jejím životě. V létě pořádá organizace týdenní pobyt, který je dost důležitý. Seznámíme se na něm s naším pejskem a naučíme se, jak s ním pracovat. Zároveň se zde Adélka zúčastní canisterapie. Bohužel je tento pobyt dost finančně náročný a sami korunky dohromady nedáme, a proto jsme se rozhodli požádat o pomoc vás. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě