Aby se Adélka cítila bezpečně

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

canisterapii

Obrázek daru
Kristina Chourová
Patron příběhu

Kristina Chourová

pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Adélka je tříletá holčička s dětským autismem, s jejíž maminkou jsme v kontaktu od října 2018. Tehdy mne maminka oslovila se zájmem o získání asistenčního pejska pro Adélku. Díky pejskovi bude Adélka lépe zvládat pohyb venku. Pejsek pro ni bude parťák a kamarád, díky kterému se bude snižovat její fixace na maminku. Bude s asistenčním pejskem rozvíjet své dovednosti, protože je pro ni kontakt se psem motivací zapojit se do řízené činnosti. Bude ji podněcovat k rozvoji řeči, aby zkoušela opakovat základní slovíčka a povely.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adélky

Moje dcerka je hodná holčička, která má ráda zvířátka a své sourozence. Na první pohled se od ostatních dětí nijak neliší. Opak je bohužel pravdou. Má dětský autismus, stavy úzkosti, emoční labilitu a velkou fixaci na mne. Z důvodu jejího zdravotního stavu nemohu zatím do práce, neboť odmítá kontakty jak s dětmi, tak s dospělými. Bojí se většího kolektivu, je stále na plenkách, sama se nenají, nekomunikuje s nikým kromě mě a brášky.

Podepsala jsem smlouvu s organizací Pestrá, která se zabývá výcvikem asistenčních pejsků a dělá canisterapie (metoda pozitivního působení na potřebné osoby prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny). Máme díky tomu i možnost získat asistenčního pejska, který bude pro Adélku velkým pomocníkem v jejím životě. V létě pořádá organizace týdenní pobyt, který je dost důležitý. Seznámíme se na něm s naším pejskem a naučíme se, jak s ním pracovat. Zároveň se zde Adélka zúčastní canisterapie. Bohužel je tento pobyt dost finančně náročný a sami korunky dohromady nedáme, a proto jsme se rozhodli požádat o pomoc vás. Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě