Aby se autistická Nicolka naučila komunikovat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet s výukovými programy; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Monika  Dixová
Patron příběhu

Monika Dixová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Nicolku znám od jejího narození. Je to krásná tříletá holčička mé nejlepší přítelkyně. Bohužel jí osud nadělil složitější příběh, než by si její maminka přála. Nicolka nejprve vypadala jen jako maličko opožděnější. Bohužel dnes to ale vypadá na autismus. Nicolka nereaguje na zavolání, nekomunikuje a nerozumí světu kolem sebe. Začala chodit do školky, kde maminka doufala, něco od okouká od ostatních dětí. Ale nezapojuje se, zůstává ve svém světě.

Nicolka žije jen s maminkou a jak jen to jde jim pomáhá babička. Pro učení a nastartování komunikace autistických dětí existují výukové programy. Hodně věcí se dá naučit a vylepšit. Pro mou kamarádku je však momentálně nemožné zaplatit tablet, který by její dcerka mohla používat.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,890 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Nicolka pochopila svět kolem sebe

Usměvavé Nicolce jsou tři roky a její maminka s odborníky řeší podezření na autismus. Jelikož zatím není určena diagnóza, nemá maminka nárok na žádný příspěvek ani pomoc. Nicolka není schopná jakýmkoliv způsobem komunikovat, nemluví. Když jí její okolí nerozumí, dostává se do záchvatů pláče nebo je nervózní a celé dny jakoby “hučí’“. Žije prostě ve svém světě.

Nicolčina maminka od psychologů zjistila, že hodně věcí je možné takhle malou holčičku naučit, aby byl její stav v budoucnosti lepší. Slouží k tomu různé programy a aplikace vyvinuté speciálně pro autistické děti. Mamince, která je s ní sama se teď na nákup tabletu a programů nedostává, proto se obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc. Spojíme naše síly a pomůžeme Nikolce objevovat svět?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě