Aby se Bětuška konečně dostala z nemocnice domů

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na odsávačku hlenů z tracheostomie

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

krizová interventka

Komentář patrona

Malou Bětušku a její rodiče provázím náročnou situací v rámci své práce v Centru provázení. Bětuška je malá půlroční holčička, která se již od narození potýká s mnoha zdravotními obtížemi a je společně se svou mamkou neustále v nemocnici. Velmi zjednodušeně řečeno, v jejím malém tělíčku je vše anatomicky poskládáno trochu odlišně, než je běžné u zdravých lidí - brada, měkké patro, srdíčko i střeva. Bětuška má obtíže se sáním, polykáním a dýcháním, proto má gastrostomii a tracheostomii. A aby toho nebylo málo, každou chvilku se objeví nějaká další zdravotní komplikace, která situaci ještě ztíží. Přes všechny peripetie se však rodiče malé Bětky moc těší, až přijde den, kdy si ji konečně odvezou domů. Aby to zvládli, budou muset být vybavení mimo jiné odsávačkou hlenů z tracheostomie. K péči o děťátko s tracheostomií je totiž odsávačka hlenů nezbytná. Pojišťovna jim však uhradí jen část, zbytek si musí doplatit sami. Protože si ale takový výdaj momentálně nemohou dovolit, chtěla bych vás poprosit o finanční příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,462 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh půlroční Bětušky, která má za sebou už několik operací

Naše Alžbětka se narodila předčasně, a to ve 33. týdnu. Už od začátku musela o svůj život bojovat a já jsem nesmírně šťastná, že tuhle válku zatím vyhrává. Nevzdává se, i když se jí zdraví obloukem vyhýbá.

Bětuška přišla na svět se srdeční vadou, s rozštěpem horního měkkého patra, zaraženou bradou a zapadlým jazykem. Potýkala se také s velkými dýchacími potížemi, takže jí lékaři museli provést tracheostomii. V březnu dále podstoupila operaci, při které jí byla odstraněna kýla. Dalším zákrokem byla gastrostomie, při níž byla Bětušce zavedena sonda přímo do žaludku. Momentálně je to jediný způsob, jakým do ní dostaneme nějakou výživu, nedokáže totiž sát ani polykat. Po operaci se ale vyskytla komplikace v podobě uzavření tenkého střeva. Bětka tak musela na další operaci, která se naštěstí zdařila.

Bětka už má půl roku, přesto jsme stále v nemocnici. Její malé tělíčko totiž momentálně bojuje se zánětem. Máme však naději na to, že se konečně dostaneme domů. Nejprve ale musíme pořídit všechny pomůcky, které budeme k domácí péči potřebovat. Bez toho nás z nemocnice nepustí. Jednou z nutných pomůcek je odsávačka hlenu z tracheostomie, na kterou nám pojišťovna sice přispěje, část si ale musíme uhradit sami. A protože se ani zdaleka nejedná o jedinou pomůcku, kterou nyní pořizujeme, nezbývá nám na doplatek na odsávačku dostatek peněz. Proto Vás moc prosíme o pomoc. Bez odsávačky se Bětuška domů jen tak nepodívá.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě