Aby se Domča mohla po autonehodě znovu hýbat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace 5x týdně po čtyřech hodinách, po dobu 1 měsíce

Obrázek daru
MuDr Jarmila Zipserová
Patron příběhu

MuDr Jarmila Zipserová

lékařka

Komentář patrona

S Dominikou jsem se seznámila v nemocnici. 17. března 2018 jí od základu změnila život těžká autonehoda. Utrpěla mnohočetná zranění, v nemocnici v Hradci Králové bojovala o život. Přežila, ale kvůli otoku míchy přestala hýbat končetinami a její bránice správně nepodporuje dýchání. Holčička je druhým rokem připojena k umělé plicní ventilaci. Maminka okamžitě opustila zaměstnání, aby se o ní mohla intenzivně starat. Stav Dominiky se i díky její péči, pomalinku zlepšuje. Ještě nedávno pouze ležela. Dnes již dokáže zahýbat ramínky, rukama a nohama. Rodiče se na doporučení odborníků rozhodli využít intenzivních fyzioterapií. Pojišťovna však náklady hradí jen z části. Pro domácnost, která žije pouze z otcova příjmu, další těžká rána. Jedna intenzivní terapie stojí 69 800 korun. Holčička je ale potřebuje opakovaně. Dávají ji naději nejen na pohyb, ale i život bez dýchacího přístroje. Jako lékařka se velmi přimlouvám za pomoc. Holčička je velmi inteligentní. Do budoucna by se chtěla vzdělávat a prostě normálně žít. Díky nám všem, má na plnohodnotný život šanci.

Společně jsme vybrali
celou částku 69,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Domči

Kdyby šly některé okamžiky vrátit, udělám to. Kdybych mohla své zdraví vyměnit za zdraví své dcery, neváhám ani minutu. Ale nejde to. Naše Dominička byla veselá, sportovně založená holčička. Ráda běhala, milovala školu a všude jí bylo plno. Před dvěma lety nám všem ve vteřině změnila život autonehoda.
Kvůli vážnému zranění, došlo u dcery k otoku míchy a přestala hýbat končetinami. Otok rovněž nedovoluje bránici správně podporovat dýchání. Dominička je tak už druhým rokem připojena k umělé plicní ventilaci. Opustila jsem zaměstnání, abych se jí mohla plně věnovat. Mozek naštěstí poškozený nemá. Je chytrá, hodně si povídáme a musím říct, že je moc, moc statečná. S dcerou jezdíme do Prahy do neurorehabilitační kliniky Axon. Ta nám dala naději, že se Dominička vrátí k normálnímu životu. Bohužel nám chybí finanční prostředky. Ceny rehabilitací jsou nad naše síly. Manžel pracuje jako kuchař a zajištění domácnosti teď stojí pouze na něm. Neumím vyjádřit své pocity vděku, pokud nám aspoň trochu pomůžete. Nepřeji si už vůbec nic, jen aby se naše holčička mohla postavit na nohy a svobodně se nadechla bez přístroje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě