Aby se Dominik mohl zas smát

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

fixní rovnátka, dar zajišťuje Smile Art s.r.o.

Obrázek daru
Marie  Holubová
Patron příběhu

Marie Holubová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Dominikovou rodinou jsem se setkala v rámci svého povolání sociální pracovnice. Rodina má za sebou nelehkou cestu, ale vidím, že udělala velké pokroky. Mají stabilní bydlení, zvládají pokrýt své běžné výdaje, ale bohužel jim nezbývají peníze na mimořádné výlohy. Dominik má stomatologický problém, kdy mu část zubů vyrostla v druhé řadě a potřebuje podstoupit několik zákroků včetně fixních rovnátek. Částka za rovnátka je však velmi vysoká a rodina si ji nemůže dovolit, žádají proto o pomoc touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Dominika, který trpí zubní vadou

Dominik je můj nejstarší syn a je to veselý a společenský kluk, který se jako dítě strašně rád smál. Ale od té doby, co mu vypadaly mléčné zuby a začaly růst nové, se moc nesměje. Má totiž zubní vadu, která ho upoutává na zubařské křeslo, podstupuje jeden zákrok za druhým a nemá chvíli klidu.

Nové zuby totiž začaly růst Dominikovi zkažené, lámaly se a rozsypávaly. Rentgen ale ukázal, že mu pod těmito zuby roste třetí sada zubů, krásných a zdravých, ale velkých, takže se začaly prořezávat ve dvou řadách a do úst se mu nevejdou. To mu dělá potíže nejen se zubní hygienou, protože do určitých míst se nedostane ani speciálním kartáčkem, ale i se sebevědomím. Všude slyším, jak roste z Dominika pohledný chlap, ale za zuby se stydí, směje se jen se zavřenou pusou, nebo vůbec. Naštěstí zubař navrhl řešení v podobě několika zákroků, zakončených fixními rovnátky, které by snad dokázaly Dominikovy problémy s chrupem jednou provždy vyřešit.

Bohužel si ale nemohu dovolit rovnátka zaplatit. Jsem samoživitelka a teď, v době koronavirové epidemie, nemohu docházet do zaměstnání. Jsem ráda, když pokryju běžné výdaje pro sebe a pro chlapce. Částka, kterou bych měla zaplatit za Dominikova rovnátka, mi připadá astronomická. Žádám proto o pomoc touto cestou a budu ráda i za ten nejmenší příspěvek. Prosím, pomozme vrátit Dominikovi jeho úsměv!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě