Aby se Ellinka jednou postavila na nohy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace

Obrázek daru
Mgr. Hana Janurová
Patron příběhu

Mgr. Hana Janurová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Ellinka je téměř tříletá sestřička dvojčete Emmičky. Obě holky mají diagnostikovaný vzácný syndrom CFC. Do rodiny jezdím jako jejich poradkyně rané péče. Hlavními tématy jsou lokomoční vývoj holek a stimulace zraku. Ellinka má ptozu očního víčka, což je ochrnutí svalu, který víčko zvedá, tak ji stále částečně zakrývá oko. Ellinka se i tak snaží očičko používat, tak si hlavičku dává do kompenzačního postavení a tím si ji zaklání. O to důležitější jsou u ní rehabilitace a cvičení - u Ellinky tedy nejen pro rozvoj pohybu, ale i na uvolnění přetěžovaných svalů krční páteře. Hiporehabilitace je jedna z metod, které jí v posledních týdnech hodně pomáhá pro prohřátí těla, uvolnění svalů, ale i zároveň pro jejich zpevnění, jelikož moc hezky zvládá cviky na konících. Hiporehabilitace je od bydliště holek vzdálena 45 km, což je pro dojíždění dvakrát týdně časově a finančně náročné, proto zde rodina žádá o finanční pomoc, kterou ráda budu podporovat a stanu se jejich patronem.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ellinky

Ellinka je hodná holčička, která má ze všeho nejraději koníky. Má ještě sestřičku Emmičku, jsou to dvojčátka. Bohužel obě trpí řadou nemocí. Ellinka má opožděný psychomotorický vývoj. Ve dvou a půl letech se plazí. Má vzácnou nemoc CFC syndrom, která byla diagnostikována i její sestřičce. Hiporehabilitace jí pomáhá dělat malé pokroky a věříme, že jednou bude i chodit.

Aby se však dostavily výsledky hiporehabilitace, je nutné ji absolvovat alespoň dvakrát týdně. Finančně jsou ovšem hiporehabilitace nákladné a zdravotní pojišťovna na ně nepřispívá. Proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Budu ráda za jakýkoliv příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě