Aby se Helenka mohla učit do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Helena Černohorská
Patron příběhu

Helena Černohorská

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Helenkou jsem se setkala v rámci svého povolání sociální pracovnice. Je to šikovná dívka, která je součástí gymnastického oddílu. Žije u prarodičů, otec nepracuje, matka o výchovu neprojevuje zájem. V dnešní době je zcela běžné, že mají žáci k dispozici notebook, ale pro Helenu je to nedosažitelný nadstandard, který si její prarodiče nemohou dovolit uhradit. Pro zajištění domácí přípravy je ale notebook dlouhodobě potřebný a byl by využíván pro Helenčinu přípravu k nástupu na střední školu a plnění zadaných úkolů, nejen za nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru, ale i v budoucnu. Plně chápeme nákladnost žádané pomůcky. Děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,699 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Helenky, která to nemá v životě snadné

Helence je dvanáct let a je to zodpovědná mladá dáma. Výborně se učí, je ráda s kamarádkami a je součástí gymnastického oddílu, kam chodí třikrát týdně trénovat, a dokonce s účastní i závodů. V životě to ale nemá lehké, s otcem se vídá sporadicky, matka o ni nejeví zájem. Žije u prarodičů, kteří se o ni vzorně starají.

Notebook Helence nikdy moc nechyběl. Když potřebovala vypracovat něco na počítači, zašla si do městské knihovny. Ve chvíli, kdy byl v zemi vyhlášen nouzový stav, uzavřely se spolu se školami i knihovny a Helenka je nyní bez podkladů ke studiu. Veškerá výuka i příprava probíhá online a Helenčini prarodiče jí bohužel nemohou dovolit notebook pořídit. Sotva vyžijí ze svých důchodů.

Pro mladou studentku je ale notebook v dnešní době nutností. Helenka by ho využívala nejen v době krize, ale i v budoucnu, až se bude připravovat na zkoušky na střední školu. Prarodiče proto podali žádost Patronovi dětí a doufají v jakýkoliv příspěvek na notebook pro Helenku. Pomoci jí můžeme ještě dnes!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě