společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby se Helenka mohla učit do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Helena Černohorská
Patron příběhu

Helena Černohorská

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Helenkou jsem se setkala v rámci svého povolání sociální pracovnice. Je to šikovná dívka, která je součástí gymnastického oddílu. Žije u prarodičů, otec nepracuje, matka o výchovu neprojevuje zájem. V dnešní době je zcela běžné, že mají žáci k dispozici notebook, ale pro Helenu je to nedosažitelný nadstandard, který si její prarodiče nemohou dovolit uhradit. Pro zajištění domácí přípravy je ale notebook dlouhodobě potřebný a byl by využíván pro Helenčinu přípravu k nástupu na střední školu a plnění zadaných úkolů, nejen za nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru, ale i v budoucnu. Plně chápeme nákladnost žádané pomůcky. Děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,699 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Helenky, která to nemá v životě snadné

Helence je dvanáct let a je to zodpovědná mladá dáma. Výborně se učí, je ráda s kamarádkami a je součástí gymnastického oddílu, kam chodí třikrát týdně trénovat, a dokonce s účastní i závodů. V životě to ale nemá lehké, s otcem se vídá sporadicky, matka o ni nejeví zájem. Žije u prarodičů, kteří se o ni vzorně starají.

Notebook Helence nikdy moc nechyběl. Když potřebovala vypracovat něco na počítači, zašla si do městské knihovny. Ve chvíli, kdy byl v zemi vyhlášen nouzový stav, uzavřely se spolu se školami i knihovny a Helenka je nyní bez podkladů ke studiu. Veškerá výuka i příprava probíhá online a Helenčini prarodiče jí bohužel nemohou dovolit notebook pořídit. Sotva vyžijí ze svých důchodů.

Pro mladou studentku je ale notebook v dnešní době nutností. Helenka by ho využívala nejen v době krize, ale i v budoucnu, až se bude připravovat na zkoušky na střední školu. Prarodiče proto podali žádost Patronovi dětí a doufají v jakýkoliv příspěvek na notebook pro Helenku. Pomoci jí můžeme ještě dnes!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě