Aby se Honzík mentálně rozvíjel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

delfinoterapii; dar zajišťuje Delfinoterapie.cz

Obrázek daru
Petra  Havlíčková
Patron příběhu

Petra Havlíčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Honzíka znám už od jeho narození, s jeho maminkou jsme kamarádky od dětství. Honzík se narodil jako zdravé miminko, krátce po porodu u něj však nastal syndrom náhlého úmrtí kojence. Doktorům se podařilo jeho život zachránit, avšak s velkým poškozením mozku. Honzík má velké problémy s jemnou i hrubou motorikou, nechodí ani nesedí. Malou část potravy dokáže s pomocí rodičů spolknout ústy, ale i když se velmi snaží, musí být dokrmován hadičkou přímo do žaludku. Honzíkovy motorické schopnosti se postupem času zlepšují, a to zejména díky pravidelným rehabilitačním pobytům. Rodiče by mu teď ale chtěli dopřát delfinoterapii, která mu pomáhá po mentální stránce. Jednou si ji díky finanční pomoci lidí z okolí vyzkoušel a výsledky byly skvělé. Honzík byl mnohem klidnější, usměvavější a bolestivé rehabilitování lépe zvládal. Protože ale delfinoterapie stojí několik desítek tisíc korun, které Honzíkovi rodiče nemají, rozhodli jsme se vás požádat o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Honzíka, který si své místo na světě musel vybojovat

Když se Honzík v únoru roku 2012 narodil, nic nenasvědčovalo tomu, že po 8 hodinách svého života prožije syndrom náhlého úmrtí kojence. Bohužel se tak ale stalo a náš život se obrátil vzhůru nohama. Lékaři Honzíka okamžitě převezli na jednotku intenzivní a resuscitační péče, kde dělali všechno pro to, aby naše dítě zachránili. A naštěstí byli úspěšní.

Náš Honzík je velký bojovník a o svůj život se pral jako lev. Následků syndromu náhlého úmrtí se ale nikdy nezbaví. Honzíkovi odumřela část mozku. Bohužel trpí i poruchou příjmu potravy, kdy není schopen normálně jíst. Každé 3 hodiny ho musíme krmit za pomocí PEG sondy přímo do žaludku. Stejným způsobem doplňujeme i tekutiny. Honzík nechodí ani neleze, jen těžko udrží hlavičku.

Už od miminka s ním cvičíme podle Vojtovy metody a jezdíme do lázní. Začínali jsme s procedurami v Jánských Lázních, teď se snažíme jezdit dvakrát do roka na Neurorehabilitační kliniku AXON. Honzík pravidelně absolvuje hipoterapii, chodí na speciální logopedii, dětskou akupunkturu a EEG biofeedback. Díky štědrým lidem, které máme ve svém okolí, jsme s ním také mohli odjet do Turecka na delfínoterapii, ze které byl nadšený.

Delfinoterapie Honzíka neskutečně posunula po mentální stránce. Díky ní rozumově dohnal své vrstevníky a jeho mentální schopnosti konečně odpovídají dětem jeho věku. Aby to tak ale zůstalo, je potřeba delfinoterapii opakovat. Celkové náklady včetně letenek do Turecka jsou 150 000 korun. Většinu už máme, stále nám však chybí 45 000 korun. Snažíme se s manželem šetřit, vzhledem k finanční náročnosti všech rehabilitací a terapií, které Honzík pravidelně podstupuje, ale takovou částku dohromady jen tak nedáme. Proto jsme se obrátili s žádostí o finanční příspěvek na vás.

Předem moc děkujeme všem, kteří nám pomohou lépe zvládat finančně náročnou léčbu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě