Aby se Ilonka mohla připravovat do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Ilonka a její tatínek mají opravdu těžký život. Tatínek se dlouhodobě nachází v dluhové pasti. Jeho výplata stačí jen na zaplacení nájmu a splacení dluhů, každý měsíc se dostává do mínusu a je třeba to řešit. Ilončiny běžné potřeby se nám daří řešit dary od veřejnosti a potraviny skrze potravinovou banku, ale některé věci se nám sehnat nedaří, například notebook pro studijní účely. Během nouzového stavu by potřeba Ilonka zůstat v kontaktu s paní učitelkou a účastnit se online výuky, ale nemá k tomu potřebné prostředky. Moc se tedy přimlouvám touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,615 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcery Ilonky, která to nemá v životě snadné

Ilonka je moje krásná sedmiletá dcera. V letošním školním roce nastoupila do první třídy, kde má spoustu kamarádů. Ráda si kreslí, maluje, modeluje z modelíny a má moc ráda princezny. Je to nejcennější, co mám, a proto mě mrzí, že jí přes veškerou snahu nedokážu dopřát všechno, co by si přála.

Ilončina maminka od rodiny odešla, když jí byly dva roky a od té době jsem na výchovu sám. Finanční potíže jsem v té době bohužel řešil půjčkami a dostal jsem se do dluhové pasti, ze které zatím nevidím cestu ven. Sice jsem schopen zajistit dceři střechu nad hlavou a nejzákladnější potřeby, ale cokoliv nad rámec běžných výdajů je pro mě zcela nedostupné.

Kvůli vyhlášení nouzového stavu se uzavřely školy a Ilonka musí dohánět učivo doma. Ostatní děti se účastní online výuky a vypracovávají cvičení na internetu. My ale doma nemáme jediné zařízení, které by toto Ilonce umožňovalo. Koupit dceři notebook je ale pro mě zcela nereálné. Protože ho ale nutně potřebuje, žádám o pomoc touto cestou a za jakýkoliv příspěvek na tuto studijní pomůcku pro Ilonku upřímně děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě