společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby se Ilonka mohla připravovat do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Ilonka a její tatínek mají opravdu těžký život. Tatínek se dlouhodobě nachází v dluhové pasti. Jeho výplata stačí jen na zaplacení nájmu a splacení dluhů, každý měsíc se dostává do mínusu a je třeba to řešit. Ilončiny běžné potřeby se nám daří řešit dary od veřejnosti a potraviny skrze potravinovou banku, ale některé věci se nám sehnat nedaří, například notebook pro studijní účely. Během nouzového stavu by potřeba Ilonka zůstat v kontaktu s paní učitelkou a účastnit se online výuky, ale nemá k tomu potřebné prostředky. Moc se tedy přimlouvám touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,615 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své dcery Ilonky, která to nemá v životě snadné

Ilonka je moje krásná sedmiletá dcera. V letošním školním roce nastoupila do první třídy, kde má spoustu kamarádů. Ráda si kreslí, maluje, modeluje z modelíny a má moc ráda princezny. Je to nejcennější, co mám, a proto mě mrzí, že jí přes veškerou snahu nedokážu dopřát všechno, co by si přála.

Ilončina maminka od rodiny odešla, když jí byly dva roky a od té době jsem na výchovu sám. Finanční potíže jsem v té době bohužel řešil půjčkami a dostal jsem se do dluhové pasti, ze které zatím nevidím cestu ven. Sice jsem schopen zajistit dceři střechu nad hlavou a nejzákladnější potřeby, ale cokoliv nad rámec běžných výdajů je pro mě zcela nedostupné.

Kvůli vyhlášení nouzového stavu se uzavřely školy a Ilonka musí dohánět učivo doma. Ostatní děti se účastní online výuky a vypracovávají cvičení na internetu. My ale doma nemáme jediné zařízení, které by toto Ilonce umožňovalo. Koupit dceři notebook je ale pro mě zcela nereálné. Protože ho ale nutně potřebuje, žádám o pomoc touto cestou a za jakýkoliv příspěvek na tuto studijní pomůcku pro Ilonku upřímně děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě