Aby se Jonáš naučil komunikovat se světem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapii v Klubu chytrého hraní Rubikon

Obrázek daru
Zlata Bambruková
Patron příběhu

Zlata Bambruková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jonáška znám od narození, je to syn mé kamarádky Moniky. Jonášek je autista, je hyperaktivní a má poruchu vývoje řeči. Žije v úplné rodině, která se mu láskyplně věnuje. Je to mazlivý a velmi učenlivý kluk, snaží se všemu přijít na kloub. Když mu ale okolí nedokáže porozumět, přechází do afektů. Potřeboval by zapracovat na vývoji řeči. Rodiče našli speciální terapie, které Jonášovi pomáhají. Nemohou však zaplatit jejich vysokou cenu, a tak prosí o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Autistický Jonášek se potřebuje naučit komunikovat

Jonášek se narodil jako chtěné a milované miminko. Hned od počátku byl veselý a usměvavý. Jeho vývoj probíhal dobře, byl jen trošku motoricky neobratný, a tak s ním rodiče cvičili. S velkou slávou začal chodit kolem 17. měsíce.

U Jonáška se postupně vyvinuly rysy, které byly diagnostikovány jako dětský autismus s obvyklými přidruženými problémy (porucha vývoje řeči, hyperaktivita). Jonášek zkusil docházet do různých specializovaných školních zařízení a na různé terapie. Není ovšem jednoduché zapojit ho do výuky.

Největší posun udělal při terapii v Centru chytrého hraní Rubikon. Terapie učí autisty formou hry, z gest se přechází na slova. Jonáš moc hezky spolupracuje, zlepšila se jeho komunikace a snížila se frekvence vzteků, takzvaných afektů.

Na tyto terapie však zdravotní pojišťovny nepřispívají. Rodiče hledají pomoc s jejich placením, a tak se obrátili na Patrona dětí. Za pomoc budou vděční. Pomůžeme Jonášovi, aby lépe porozuměl světu?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě