Aby se Julinka rozmluvila

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Kateřina Šmolíková
Patron příběhu

Kateřina Šmolíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Rodinu Julinky znám několik měsíců, pracuji s nimi jako poradkyně rané péče. Julince je čtyři a půl roku, je to veselá holčička s velkými černými kukadly, která má bohužel kvůli opožděnému psychomotorickému vývoji potíže s komunikací. Dosud nemluví, což způsobuje rodině i jí samotné velké trápení. Už dva roky navštěvuje logopedku a musí trénovat i doma, s čímž by jí pomohl iPad a dostupné logopedické aplikace, díky kterým by mohla rozvíjet své komunikační a řečové dovednosti.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Julinky, která se ještě nenaučila mluvit

Julince je čtyři a půl roku a je to veselá dívenka. Pořád se usmívá, cení zoubky, pro všechno se nadchne. Bohužel má opožděný psychomotorický vývoj, což se nejvíc podepsalo na jejích řečových schopnostech. Julinka přes všechno své nadšení bohužel není schopna říct jediné slovo.

Dokáže pár citoslovci naznačit, co si přeje, co se jí líbí či nelíbí, umí základní zvuky zvířat, snaží se napodobovat básničky a písničky, ale nic víc. Rodina dělá první poslední, aby se Julinka naučila mluvit. Používají výrazná gesta a mimiku, komunikační knihu, posílají Julinku k paní logopedce, ale pokroky jsou zatím malé. Julinka se často vzteká, když se není schopna vyjádřit a rodiče jsou často v koncích, protože nedokážou své malé holčičce porozumět.

Julinka už ale nějaký čas chodí k paní logopedce, která jí doporučila různé aplikace pro procvičování řeči doma. Bohužel rodina nemá žádné zařízení, na kterém by se Julinka mohla učit. Pro tak malou holčičku by byl ideální iPad, ale rodina si nemůže dovolit žádné mimořádné výdaje, obzvlášť v době koronavirové krize. Žádají proto o pomoc touto cestou a doufají v jakýkoliv příspěvek na iPad pro Julinku. Snad se díky němu Julinka konečně rozmluví!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě